fbpx
18 Березня, 2022

Польща ініціювала введення миротворчої місії в Україні, її обговорять також у Чехії

Польща ініціювала введення миротворчої місії в Україні, її обговорять також у Чехії

На наступному саміті НАТО в Брюсселі наступного тижня Польща офіційно звернеться з проханням про миротворчу місію в Україні. Прем’єр-міністр Чехії планує обговорити цю пропозицію з президентом і урядом.

Про таку пропозицію під час свого візиту до Києва висловився віце-прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський, заявивши, що Україна повинна мати можливість захиститися.

Моравецький заявив, що деякі заходи, які тиждень тому були немислимими, прийнятні лише після кількох днів розвитку війни, пише сервер WNP.pl.

миротворча місія

За словами Моравецького, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак вже обговорив цю пропозицію зі своїми колегами з НАТО. Також, як стверджує Моравецький, позитивно відреагувала на таку пропозицію Данія. Копенгаген готовий відправити війська в Україну як частину миротворчої місії, якщо це допоможе припинити війну.

Польща також має намір переконати партнерів на майбутньому саміті НАТО створити заборонену для польотів зону над Україною, про що неодноразово просив президент Володимир Зеленський. Але провідні західні політики неодноразово відкидали його, заявляючи, що це втягне Альянс у війну з Росією.

“Польща дуже активна на цьому форумі, як в НАТО, так і в ЄС. Ми ініціюємо подальші кроки, можна сказати, що значною мірою керуємо політикою санкцій”, – сказав глава польського уряду.

За словами Моравецького, Росія повинна розуміти, що суверенні держави мають право запрошувати на свою територію кого хочуть в рамках своєї оборони. Однак країни-члени НАТО повинні спочатку домовитися про місію.

За даними німецької преси, канцлер Німеччини Олаф Шольц у середу заперечив проти відправлення подібної місії, запропонованої Качинським. Чехія ж навпаки готова до дебатів щодо миротворчої місії, заявила у п’ятницю міністр оборони Чехії Яна Чернохова (ODS).

“Я буду вести дебати щодо підтримки пропозиції Польщі як з президентом, так і з членами уряду”, – сказав прем’єр-міністр Петр Фіала.

Наразі незрозуміло, чи відповідатиме запропонований Польщею крок міжнародному праву. У ситуації, що склалася, за словами євродепутатів, необхідно шукати нестандартне рішення, яке, однак, буде в рамках міжнародного права.

24 березня відбудеться позачерговий саміт НАТО, на якому президенти та прем’єр-міністри країн Північноатлантичного альянсу обговорять допомогу Україні та спільний підхід до Росії. Цього ж дня також заплановано саміт Європейського Союзу.

Нагадаємо, Європейська комісія планує підготувати висновок щодо заявки України на членство в ЄС протягом кількох місяців.

 

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі