fbpx
02 Червня, 2022

“Ганьба” Орбану: реакції на блокування Угорщиною нових санкцій проти Росії

“Ганьба” Орбану: реакції на блокування Угорщиною нових санкцій проти Росії

В уряді Польщі закликали Угорщину припинити блокування шостого пакету санкцій щодо Російської Федерації. Речник уряду Пьотр Мюллер заявив, що рішення членів ЄС мають бути одностайними.

“Ми однозначно закликаємо Угорщину більше не блокувати цей процес. Рішення на Європейській раді були однозначними, Польща та інші країни ЄС бажають прийняти цей проект пакету санкцій якомога швидше” – зазначив він.

Така реакція була викликана запереченнями представників Угорщини щодо окремих пунктів шостого пакету санкцій ЄС проти Росії.

F8608e95 173b 4361 Bba9 4f589b4b223e

Основна вимога офіційного Будапешта – виключення зі списку ембарго трубопровідної нафти з Росії. Із таким же проханням до Єврокомісії звернулись Чехія та Словаччина, які значною мірою залежать від нафтопроводу.

Однак справжньою несподіванкою стала умова, яку представники Угорщини висунули напередодні. Так, вони наполягають на виключенні з санкційного переліку керівника Російської православної церкви патріарха Кіріла. Він є одного з найяскравіших публічних прихильників Владіміра Путіна.

 

Читай також:

Угорщина блокує затвердження санкційного пакету через патріарха Кіріла: чому це важливо для Орбана

 

“Ганьба” Орбану від ЄНП 

Засудили дії Віктора Орбана і у Європейській народній партії,  до якої раніше входила угорська провладна партія “Фідес”. Речник найбільшої фракції в Європейському парламенті Міхаель Ґалер надіслав різке повідомлення прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану.

Він зазначив, що Орбан практично захищає патріарха від санкцій ЄС на користь військових злочинів, які замовив президент Росії Владімір Путін в Україні. А також натякнув, що очевидно росіяни мають великий компромат на угорського прем’єра.

“Орбан захищає патріарха Кіріла від санкцій ЄС. Кіріл благословляє військові злочини за наказами російського диктатора в Україні. Ганьба тобі! Одного разу компромат, яким росіяни тримають тебе поступливим буде виявлено. Який сором за волелюбну Угорщину!”, – написав Міхаель Ґалер у Twitter.

Нагадаємо, що 3 березня 2021 Віктор Орбан заявив про вихід своєї партії “Фідес” із найбільшої фракції Європарламенту – Європейської народної партії. Це сталося практично одразу після того, як ЄНП підтримала зміни до своїх правил, які дозволили б їм вигнати “Фідес” зі своїх лав.

“Фідес” пішов від християнських демократів. Але насправді це сталося вже багато років тому”, – так відреагував тоді лідер ЄНП Дональд Туск.

Однак варто додати також, що лідери ЄС вже заявляли про пошук шляхів введення санкцій проти Росії без участі Угорщини. На думку дипломатів ЄС, це “технічно можливо, це також можливо політично”.

Проте чиновники ЄС заявили, що такий варіант буде “крайнім заходом”, оскільки це зашкодить відчуттю єдності, яке блок хоче передати Москві.

 

InfoPost.Media  за матеріалами Rzeczpospolita, HVG

Фото: HVG


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі