fbpx
01 Жовтня, 2021

Депутати не підтримали заборону азартних ігор у Кошице

Депутати не підтримали заборону азартних ігор у Кошице

У четвер, 30 вересня, відбулось засідання міської ради Кошице, на якому мали розглянути заборону деяких азартних ігор у місті. Однак на підтримку цього рішення голосів не вистачило. 

Голосування з питань діяльності гральних закладів відбулось тільки через рік після того як керівництво міста і окремих районів висловило пропозицію обговорити це питання. Також депутати не підтримали пропозицію міського голови провести опитування громади. Ще одним із варіантів заборони азартних ігор може стати закон нацради Словацької республіки, яким заборона буде поширена на всій території країни.

Pribyl Ot Legaliz

На думку частини депутатів, заборона на місцевому рівні не буде системним рішенням і відповідальність просто перекладеться на місцеві муніципалітети. Вони також висловили думку про можливі політичні переслідування, намагання перешкодити роботі приватних підприємців.

“Якщо ми контролюємо діяльність азартних ігор, це генерує певні кошти, які муніципалітети і міста можуть використовувати на власний розвиток. Втрати можуть бути значними”, – висловила думку депутат, голова району Над Язером (Nad jazerom) Ленка Ковачевичова (Lenka Kovačevičová).

Доходи від діяльності азартних ігор у минулому році для району Кошице склали загалом 952 000 євро, у 2019 році вони сягли 1,39 млн євро.

Місцевий активіст з організації “Усмішка як подарунок” (Úsmev ako dar) Радослав Драб (Radoslav Dráb) у коментарі ЗМІ зазначив, що заборони добиватимуться через збір підписів під відповідною петицією.

“Наша організація зараз супроводжує у Словаччині 2000 сімей, які перебувають під загрозою розлучення. 82% з них перебувають у важкій життєвій ситуації через залежність одного із членів сім’ї. Якщо виділити залежних від азартних ігор, то це приблизно половина”, – сказав він, додавши, що це найбільше ігроманія впливає на дітей.

Він також нагадав про фінансові витрати, пов’язані з наданням допомоги відповідним сім’ям.

Варто зазначити, що з листопада минулого року муніципалітети мали змогу заборонити азартні ігри на своїй території через загальнообов’язковий регламент (VZN) без необхідності звернення громадян. Спочатку керівництво Кошице планувало підготувати таке рішення з 2022 року. Після вступу його в силу, зважаючи на термін дії ліцензії ігрових компаній, азартні ігри в Кошицях могли б заборонити не раніше 2027 року.

Ми радимо також ознайомитись з іншими матеріалами про Словаччину, зокрема і Кошицький край:

InfoPost.Media

За матеріалами aktuality.sk

Фото: ua.news, mind.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі