fbpx
29 Вересня, 2021

У Словаччині гостра нестача медперсоналу, до середнього показника по ЄС не вистачає 16 тисяч медсестер

У Словаччині гостра нестача медперсоналу, до середнього показника по ЄС не вистачає 16 тисяч медсестер

У лікарнях Словаччини відчувається брак молодшого медичного персоналу. Тільки цього року медичну систему залишили 770 медсестер та акушерок, при чому звільнень побільшало під час другої хвилі коронавірусу. 

Загалом у медичній сфері Словаччини працює близько 30 тисяч осіб, з них 5290 – старше 60 років. Середній вік медперсоналу – 47 років. При цьому 40% медичних працівників тут складають медсестри, лікарі – 23%, фельдшери – 6%. Для досягнення середнього показника по Європейському Союзу Словаччині не вистачає 16 тисяч медичних працівників.

Nemocnica Zdravotna Sestra Zdravotnictvo Sestricka Clanokw

“Пандемія як ніколи розширила попит на медсестер, при цьому кілька років тому ми і так потрапили в кадрову кризу”, – попереджає представник Словацької палати медсестер і акушерок Лукаш Кобер (Lukáš Kober). – “Медсестри виснажені і передчасно залишають професію”.

Цього літа велика кількість медичних сестер вийшла на пенсію, особливо це помітно у хірургіних відділеннях та операційних. Медики стривожені, що у разі важкої третьої хвилі COVID-19 та зростання кількості хворих, персоналу для проведення запланованих хірургічних процедур просто не вистачить.

За словами міністра охорони здоров’я Володимира Ленгварського (Vladimír Lengvarský), нестача медсестер у Словаччині – давня проблема.

“Ця проблема не була комплексно вирішена протягом більше 10-15 років”, – заявив він.

Наразі у міністерстві готують проект страгії для її вирішення, вона полягає у коригування коефіцієнтів для розрахунку основної заробітної плати. Однак, за словами представників профспілок, одних обіцянок недостатньо.

Ще одним фактором, який призвів до нестачі кадрів, стала непрестижність професії медсестри. Самі медсестри заявляють, що стали фактично покоївками для пацієнтів та першими приймають на себе удар їхнього невдоволення. Крім того це безперервна робота, часто у суботу, неділю та вихідні дні.

Проблема нестачі кадрів для країн Європи не поодинока – в Угорщині бракує 12 тисяч вчителів. Основною причиною браку освітянських кадрів називають низьку зарплату.

 

Infopost.Media за матеріалами spravy.pravda.sk

Фото: spravy.pravda.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі