fbpx
18 Липня, 2022

“Це Середньовіччя і ганьба!”: депутати Європарламенту розкритикували ситуацію умов життя ромів у Словаччині (ФОТО)

“Це Середньовіччя і ганьба!”: депутати Європарламенту розкритикували ситуацію умов життя ромів у Словаччині (ФОТО)

Комітет Європейського парламенту різко розкритикував ситуацію в якій перебувають роми у Словаччині, назвавши її «скандалом» і вказавши на те, що меншина наразі проживає у «середньовічних» умовах.

Зокрема представники Європарламенту відвідали поселення ромів у Петровце-над-Лаборцом. Юнус Омарджі (Younous Omarjee), голова комітету, сказав:

«Ми хотіли приїхати сюди, щоб на власні очі побачити, яке життя в поселеннях ромів. Реальність, яку ми бачимо, підтверджує, ідеї, які ми мали перед нашою поїздкою. Думаю, я також можу говорити від імені своїх колег, коли скажу, що для Європейського Союзу та Словаччини це абсолютно скандал та ганьба, що європейські громадяни живуть в умовах середньовіччя».

рома1

Євродепутат звернув увагу на те, що ромські діти не мають доступу до освіти, а ініціативи щодо інтеграції цих людей на ринок праці відсутні.

«Це абсолютний скандал, що у цих людей немає перспективи», – сказав він.

Окрім французького депутата Європарламенту, до складу делегації увійшли ще троє депутатів Європарламенту – з Німеччини, Австрії та Словаччини.

Під час візиту до села поблизу міста Міхаловце вони зустрілися з мером Штефаном Ровняком, членами муніципальної ради та представниками ромської громади.

За словами словацького представника Петера Поллака, експерта з питань ромів, «дивно, що Словаччина, незважаючи на те, що з 2007 року ЄС виділив спеціальний щорічний пакет грошей на інтеграцію ромської громади в країні, не змогла покращити умови для них».

Словацький євродепутат сказав:

«Вражає те, що країна регулярно або повертає гроші, призначені на інтеграцію ромів, до бюджету ЄС, або перераховує їх на інші проекти».

Візит до села був частиною багатоденної поїздки, під час якої делегація зосередилася насамперед на інвестиціях у інфраструктуру східної Словаччини. Вони також планують зустрітися з представниками ромських громад, керівництвом Кошицького та Пряшівського самоврядних країв.

Євродепутати також планують відвідати відомий район у Кошице «Лунік IX», який став домівкою для тисяч ромів, а також табір для українських біженців у Міхаловце та пункт перетину словацько-українського кордону у Вишнє Немецьке.

 

InfoPost.Media

Фото: sme.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі