fbpx
16 Грудня, 2021

Без України не обійтися: угорці та росіяни створять спільне підприємство для торгівлі з Китаєм

Без України не обійтися: угорці та росіяни створять спільне підприємство для торгівлі з Китаєм

У вівторок, 14 грудня, в Будапешті російське АТ “РЖД Логістика” (RZDL Europe), угорська компанія CER Cargo Holding та дочірня компанія “Австрійських залізниць” з надання послуг у сфері вантажних перевезень Rail Cargo Group підписали меморандум щодо створення спільного підприємства у галузі логістики. Насамперед йдеться про перевезення вантажів між Китаєм та Європою.

Наразі триває адміністративна та оперативна підготовка до створення спільного підприємства. Очікується, що воно розпочне роботу в першій половині 2022 року, повідомляє Origo.

Záhony Logisztikai

Згідно з підписаним документом, спільне підприємство надаватиме послуги експедитора-координатора з логістики. Воно координуватиме організацію перевезень вантажів з китайських провінцій через Росію та Угорщину до країн Південної Європи, Балканських країн та у зворотному напрямку.

Звісно, також і через територію України.

У заході взяли участь заступник міністра транспорту Російської Федерації Володимир Токарєв, міністр фінансів Угорщини Мігай Варга, а також міністр інновацій та технологій Угорщини Ласло Палкович.

Угорське місто Загонь як залізничний хаб

Під час підписання меморандуму Мігай Варга нагадав, що на східному кордоні Угорщини з Україною, у місті Загонь, створюється потужний вантажний хаб. Він матиме “стратегічне значення” для Європи як місток між країнами Сходу та Європейським Союзом. Угорський міністр зазначив, що хаб у Загоні разом із модернізацією залізничної лінії, що з’єднує Будапешт і Белград, зробить Угорщину “ключовим гравцем” у товарообігу між Сходом і Заходом.

За його словами угорський експорт до Китаю зріс на 24 відсотки в 2020 році, а імпорт – на 26 відсотків у порівнянні з 2019 роком.

Загальна вартість китайських інвестицій в Угорщині перевищує 5 мільярдів доларів. А в китайських компаніях, що працюють в Угорщині, працює близько 16 тисяч людей.

Раніше ми вже публікували вражаючі відео з монтажу в Угорщині, поблизу кордону з Україною, гігантських кранів. За їх допомогою відбуватиметься будівництво інтермодального залізничного терміналу East-West Gate (EWG), площею 125 гектарів, тобто найбільшого у Європі.

Слід зауважити, що торгівля з Китаєм через Угорщину цьогоріч сягла нових масштабів. Ніколи раніше “Шовковим шляхом” з Китаю до Європи через Угорщину не потрапляло стільки вантажів як у 2021 році. Так у листопаді до угорського міста Загонь прибув 100-й китайський вантажний контейнерний потяг.

 

InfoPost.Media

Фото: realista.ingatlan.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі