fbpx
22 Листопада, 2021

100-й вантажний контейнерний потяг з Китаю через Україну прибув до Загоні

До угорського міста Загонь 17 листопада прибув 100-й китайський вантажний контейнерний потяг. Рейс відбувся у рамках проекту Celiz (Central European Logistics and Industrial Zone – Центральноєвропейська логістична та промислова зона).

В Угорщині цю подію назвали важливою і ювілейною. Ніколи раніше “Шовковим шляхом” з Китаю до Європи через Угорщину не потрапляло стільки вантажів як цього року. Наприклад, у 2020 році таких інтермодальних потягів прибуло до залізничного перевантажувального комплексу “Загонь” прибуло всього 38.

Tn4 Zahony2021 11 17 143331

Зокрема угорський держсекретар з питань транспортної політики Ласло Мошовці (Mosóczi László) згадав про цю подію в Загоні як підтвердження факту пожвавлення вантажних перевезень з Китаю саме через Угорщину.

Міністр інновацій і технологій Угорщини Ласло Палкович (László Palkovics) зазначив, що Угорщина здатна стати європейським центром з логістики та перерозподілу вантажів.

Ласло Палкович і міністр комерції Китаю Ван Вентао підписали меморандум про співпрацю з метою прискорення переходу до цифрової економіки та просування “зелених” технологій.

За словами Палковича, Угорщина може стати центром логістики та розподілу в Центральній Європі. Для цього їй потрібно брати участь у більшій частці обсягу торгівлі між Азією та Західною Європою. Угорський міністр нагадав, що цьому сприяє розбудова залізничного терміналу та промислової зони біля Загоні. Також важливою є модернізація залізничної лінії за маршрутом Будапешт-Белград. Вона має стати частиною коридору для китайських вантажів, що прямують до Західної Європи.

Згідно з майбутніми планами за маршрутом Ганьчжоу-Будапешт незабаром попрямують тисячі поїздів з Китаю. За словами держсекретаря, до 88 000 контейнерів можуть потрапити до Європейського Союзу через Загонь за один рік.

Таким чином Угорщина планує розвантажити інші шляхи потрапляння вантажів, які нині пролягають через Білорусь та Польщу.

Нагадаємо, що угорці будують найбільший у Європі залізничний термінал на кордоні з Україною Záhony-Port. Термінал зможе приймати до 1 мільйона стандартних 20-футових металевих контейнерів (TEU) на рік. Проєкт будівництво терміналу коштує 22 млрд форинтів (61 млн євро).

За словами інвесторів цей гігантський термінал відкриє для країн Європи нові ворота на Схід, до Китаю – “Новий Шовковий шлях” для континентальних перевезень між Китаєм та Європою.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі