09 Грудня, 2021

Біля кордону з Україною встановлюють гігантські крани з 5G у найбільшому логістичному центрі Європи (ВІДЕО)

Біля кордону з Україною встановлюють гігантські крани з 5G у найбільшому логістичному центрі Європи (ВІДЕО)

В Угорщині, поблизу кордону з Україною, почали монтаж гігантських кранів шириною 41 метр і висотою 20 метрів. Таким чином у містечку Фенєшлітке, за 25 км від Чопа, завершується будівництво інтермодального залізничного терміналу East-West Gate (EWG), площею 125 гектарів, тобто найбільшого у Європі.

Найбільший на континенті сухопутний термінал, що використовує технологію 5G та “зелену” енергетику, буде завершено за кілька тижнів, а у другому кварталі 2022 року він почне приймати перші потяги, пише iho.hu.

Інвестиція, на яку чекали тридцять років, наближається до свого логічного завершення. До повалення радянського режиму цей регіон був одним із найважливіших залізничних вузлів не лише для Угорщини, а й пов’язував Схід та Захід. Він приймав тисячі вантажних потягів, але згодом втратив такі можливості.

Приватному терміналу EWG від запуску до завершення проєкту знадобився всього один рік. Ще два місяці тому від збудованих зараз величезних складських та службових будівель майже не було й сліду.

Технології ХХІ століття

Технологічні рішення та розміри терміналу також вражають. Наразі його площа перевищує відомий острів Моргіт у Будапешті. Довжина збудованої звичайної та ширококолійної залізничної колії перевищує 10 кілометрів, а бетонне покриття становить тридцять футбольних полів.

У EWG кажуть, що при будівництві використовуються найсучасніші технології, багато логістичних рішень впроваджуються тут вперше на континенті.

Серед іншого, на терміналі нині австрійськими фахівцями фірми Künz будують гігантські крани, які будуть керовані дистанційно з підключенням до мережі 5G.

Вони теж є унікальними в Європі за розмірами та технологіями, вантажопідйомністю 45 тонн кожен, висотою 20-28 метрів, шириною 41 метр.

Крани польського виробництва були перевезені до Фенєшлітке 40 вантажівками, а найбільший елемент прибув на спеціальній вантажівці і становив 32 метри.

Термінал зможе приймати до 1 мільйона стандартних 20-футових металевих контейнерів (TEU) на рік і є найбільшим подібним об’єктом на континенті за розрахованою потужністю та площею. Проєкт будівництво терміналу коштує 22 млрд форинтів (61 млн євро). Угорська держава також підтримала приватні інвестиції на суму майже 3 млрд форинтів.

Також EWG приділяє велику увагу довкіллю, відповідно до вимог Угорщини та ЄС. Об’єкт буде отримувати енергію від високопродуктивного сонячного парку та системи теплових насосів.

Вперше в Європі буде запроваджено найсучаснішу технологію – дистанційне керування кранами за допомогою 5G. А за логістикою (рухом поїздів, вантажівок, кранів тощо) стежитимуть за допомогою цифрового угорського стартапу в режимі реального часу в 3D.

Перспективи угорського логістичного хабу

В Угорщині вважають, що цей логістичний центр на кордоні з Україною значно оживить депресивний регіон – і стане новими залізничними воротами до Азії та Європи.

Очікується, що через термінал в Європу надходитимуть товари не лише з Китаю, а й з Японії та Південної Кореї, а Угорщина знову стане вагомим учасником світової залізничної логістики.

Для збільшення трафіку EWG пропонує альтернативний маршрут – не через Білорусь і Польщу, а через Угорщину, а відповідно і через Україну.

У будівництві такого логістичного центру є велика перевага для замовників товарів. Адже якщо на півночі, за офіційними даними, потяг перетинає кордон за 6–12 днів, то для перетину кордону між Україною та Угорщиною достатньо однієї доби.

Як зазначав раніше генеральний директор компанії Záhony-Port Zrt Ласло Губік, перший потяг з китайського Сіаня прибув до Будапешта за рекордний термін – всього 11 днів. У нього не було проблем з перетином російсько-українського кордону, так само і з кордоном України та Угорщини.

Решта країн Євросоюзу також віддають перевагу розвитку залізничного транспорту, зменшуючи роль швидкісних автомагістралей. Залізниці вважаються екологічнішим видом транспорту в боротьбі з глобальним потеплінням.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі