fbpx
29 Грудня, 2021

За 16 місяців Польща надала притулок понад 23 тисячам білорусів

За 16 місяців Польща надала притулок понад 23 тисячам білорусів

За останні 16 місяців Польща надала підтримку та захист понад 23 000 білорусів, які тікали від переслідувань на своїй батьківщині.

Про це повідомив речник координаційної служби польської спецслужби Станіслав Зарин, повідомляє TASR.

“З серпня 2020 року по 26 грудня 2021 року понад 23 тисячі білорусів приїхали до Польщі за допомогою та захистом від репресій у своїй країні”, – сказав він.

Польща Білорусь мігранти

З них 12 тис. приїхали до Польщі за гуманітарними візами, 3 400 заявили, що хочуть міжнародного захисту в Польщі, 7 600 приїхали до Польщі за програмою “Польща. Ділова гавань”.

Зарин зазначив, що білоруське суспільство зазнало жорстоких репресій з моменту вибуху протестів на президентських виборах у серпні 2020 року, які, як вважають, були маніпуляційними на користь чинного президента Олександра Лукашенка. За його словами, біженці приїжджають до Польщі майже щодня, бо вважають її безпечною та привабливою країною.

Зарин додав, що Польща є лідером у Європі з надання дозволів на роботу. За даними статистичного офісу ЄС, Польща задовольняла найбільше запитів людей з-за меж ЄС. Він додав, що Польща приймає іноземців на своїх умовах і в той же час не буде терпіти нелегальну міграцію.

Інша міграційна криза, яка склалась на польсько-білоруському кордоні, суттєво ускладнила відносини між цими країнами. Так у листопаді польська влада повідомила про вимушене припинення вантажних перевезень на залізничному пункті пропуску “Кузниця” з Білоруссю.

Що ж стосується мігрантів легальних, то уряд Польщі  в листопаді заявив про підготовку спрощених правил працевлаштування для іноземців. Простішими стануть процедури легалізації, а сам процес переведуть у цифровий формат. Непотрібним стане й документальне підтвердження проживання на території Польщі.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі