fbpx
26 Листопада, 2021

Польща суттєво спростить працевлештування іноземців, у тому числі з України

Польща суттєво спростить працевлештування іноземців, у тому числі з України

Уряд Польщі готує спрощені правила працевлаштування для іноземців. Простішими стануть процедури легалізації, а сам процес переведуть у цифровий формат. Непотрібним стане й документальне підтвердження проживання на території Польщі.

Про це у своїй публікації для Української правди розповіла керівниця відділу легалізації EWL Group Марія Кузенко.

Poland Work

За словами експертки, нові правила, введені Сеймом, дозволять збільшити кількість іноземців, бажаючих подати заяви на дозвіл на тимчасове чи постійне проживання у Польщі (т.зв. “карту перебування”). Це планується через спрощення процесу легалізації, який планують перевести у цифровий формат.

Ще одним нововведенням стане скасування необхідності пред’являти документальне підтвердження місця проживання в Польщі та постійного джерела доходу. Вимогою залишиться тільки щоб дохід працівника-іноземця був не меншим за мінімальну заробітну плату в Польщі. Це підтверджуватиметься договором працевлаштування з вказаною заробітною платою.

Також при зміні посади закордонного працівника зі збереженням переліку його обов’язків або збільшенням годин праці зі зростанням зарплати не доведеться змінювати чи отримувати новий дозвіл на проживання та роботу в Польщі.

Крім того громадяни України та ще п’яти країн отримали можливість до 2 років працювати над Віслою без дозволу, на підставі декларації про доручення роботи (т.зв. “освядченє”). Раніше такий термін становив 6 місяців.

Цифровізація послуг дозволить також встановити чіткий строк розгляду питання про надання дозволу на тимчасове проживання (“карти перебування”). Тепер він становитиме не більше 60 днів з моменту усунення всіх формальних недоліків у заяві про надання дозволу на проживання в першій інстанції.

Нагадаємо, уряд Польщі прагне заповнити дефіцит робочих місць в країні за рахунок українських працівників. Для цього планують запровадити масштабні податкові пільги, якими зможуть скористатись трудові мігранти та підприємці.

Спрощення для працівників з третіх країн готують і інші сусіди України, Так, наприклад, в уряді Угорщини планують надати спрощену робочу візу для 32 000 іноземних працівників, насамперед з України, Сербії та В’єтнаму. А у Словаччині спростять умови працевлаштування медикам з ЄС та сусідніх країн.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі