fbpx
31 Січня, 2022

“Винні шахраї”: у посольстві США пояснили, чому запровадили візи для закордонних угорців

“Винні шахраї”: у посольстві США пояснили, чому запровадили візи для закордонних угорців

З 8 листопада 2021 року громадяни Європейського Союзу можуть знову вільно в’їжджати в США. Обмеження, які раніше були введені через коронавірус, були зняті, але для носіїв угорського громадянства, які не народилися на території Угорщини, в’їзд до Сполучених Штатів ускладнили через оформлення візи.

Раніше всі громадяни Угорщини могли подати заявку на онлайн-візу під назвою ESTA, яка коштувала лише 14 доларів. Однак нині громадянам Угорщини, які народилися за межами країни, у спрощеній процедурі буде автоматично відмовлено. Їм пропонується подавати заявку на отримання традиційної візи, яка коштує 160 доларів. Процедура вимагає особистої співбесіди в посольстві США, а це може тривати місяцями – через систему запису на прийом під час пандемії.

American Embassy Budapest

Рішення щодо змін в’їзду до США для громадян Угорщини було прийнято ще в лютому 2021 року, але через введені обмеження на поїздки про це стало відомо лише після зняття обмежень.

Нове положення викликало роздратування серед закордонних угорців, які мали намір поїхати у Сполучені Штати, але не тільки їх. Є багато громадян Угорщини, які постійно проживають у рідній країні, але народилися не на території нинішньої Угорщини.

Як стало відомо, Сполучені Штати прийняли таке рішення, оскільки за останні роки було дуже багато зловживань у зв’язку з полегшеним отриманням угорського громадянства.

Видання Magyar Hang звернулося до посольство США в Будапешті. У відповіді посольства вказано, що процес надання угорського громадянства людям в сусідніх країнах був “вразливим і сумнівним”. Це дозволило злочинцям і шахраям отримати дійсний угорський паспорт.

“Сполучені Штати продовжують співпрацю з урядом Угорщини для зміцнення партнерства у сфері безпеки та забезпечення виконання Угорщиною вимог Програми безвізового режиму (VWP). Право на поїздку за VWP визначається Департаментом внутрішньої безпеки (DHS) на основі здатності країни-партнера дотримуватись відповідних вимог”, – йдеться у відповіді.

Як носіям угорського громадянства подорожувати до США

За повідомленням посольства США, VWP має високі стандарти зі свого боку, і їх потрібно послідовно дотримуватися. Ці стандарти охоплюють декілька рівнів безпеки, наприклад національну оцінку ризиків, комплексний огляд мандрівників VWP та вимоги щодо обміну інформацією.

“DHS може скасувати або іншим чином обмежити право на подорож за VWP через загрозу безпеці, правоохоронним органам або імміграційним інтересам Сполучених Штатів”, – повідомили у посольстві.

У дипустанові також запевнили, що “Міністерство внутрішньої безпеки продовжить співпрацювати з урядом Угорщини, щоб забезпечити, аби усі особи, які мають угорські паспорти, народжені за межами Угорщини, отримували паспорти правильно. (…) Угорці, яким потрібна віза, можуть запросити співбесіду в посольстві США в Будапешті або в посольство США в країні їх проживання. Ті, кому було відхилено або скасовано заявку на ESTA, матимуть можливість подати заявку на отримання стандартної неімміграційну візу”.

Видання також звернулося до угорського Міністерства закордонних справ і торгівлі, з проханням прокоментувати ситуацію від якої можуть постраждати понад мільйон громадян Угорщини, включаючи державних службовців. Однак міністерство, очолюване Петером Сійярто, наразі не відповіло на запит журналістів.

Раніше ми публікували дослідження про інший бік використання угорського громадянства, в якому угорська опозиція звинуватила політичну силу Віктора Орбана. За твердженнями опозиції, влада може вдатися до так званого виборчого туризму і додати собі голоси на майбутніх парламентських виборах в Угорщині.

Однак популярність угорського громадянства може бути пов’язана і з усією умовною “інфраструктурою послуг і бонусів”. Адже, до прикладу, громадяни України угорське громадянство з 2011 року можуть отримати за спрощеною процедурою. І щонайменше 96 тисяч українців цією можливістю вже скористалися.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі