fbpx
24 Січня, 2022

Угорці, які народилися за межами Угорщини, більше не можуть подорожувати до США без візи

Угорці, які народилися за межами Угорщини, більше не можуть подорожувати до США без візи

Громадяни Угорщини користуються безвізом для подорожей до США, якщо вони не мають наміру там працювати, навчатися чи мешкати тривалий час. Однак зараз цю можливість скасували для тих угорців, які народились за межами своєї країни.

Маючи угорський паспорт, громадяни Угорщини можуть подорожувати в Америку з туристичними та діловими цілями без попереднього отримання візи протягом багатьох років. Там вони можуть перебувати максимум 90 днів, і для цього достатньо отримати електронний дозвіл на в’їзд (ESTA) або на в’їзд і транзит. Цей безвізовий дозвіл можна отримати в електронному вигляді через урядовий веб-сайт, повідомляє kronikaonline.ro.

Угорці в США

Процедура надзвичайно проста і коштує всього 14 доларів. Переважна більшість заявок на безвізовий в’їзд для громадян Угорщини була задоволена владою США.

До того ж електронний дозвіл ESTA дійсний протягом двох років з дати затвердження, тобто протягом цього часу власник дозволу може подорожувати до Сполучених Штатів більше одного разу. За умови, що протягом цього періоду особа не перевищить 90-денний термін перебування туристичної, ділової або транзитної поїздки.

Першими забили тривогу тревел-блогери

Проблема полягає в тому, що зараз ця можливість зникла для угорців, які народилися за межами Угорщини.

На такий крок влади США вказують, зокрема, деякі тревел-блогери. Таке рішення американської влади, можливо, було прийнято ще в лютому минулого року. І воно не пов’язано з обмеженнями на поїздки через епідемію коронавірусу, коли заборонили в’їзд громадянам із країн Шенгену протягом місяців минулого року.

Один з блогерів на сайті utazasakobon.hu звернув увагу на те, що з лютого 2021 року автоматично відхиляються заявки власників угорських паспортів, які народилися не на території Угорщини. І неважливо в якій країні здійснюється подання заявки на отримання ESTA.

Але з’ясувалося це лише після зняття епідеміологічної заборони для громадян з країн Шенгену наприкінці минулого року.

Нині система автоматично запрошує громадян Угорщини, які подають заявку на отримання електронного дозволу на в’їзд, подавати заяву на візу на підставі їх місце народження.

Консульська служба Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини лише зараз звернула увагу на рішення американської влади на своєму сайті. Про це йдеться в інформаційній записці про умови в’їзду та проживання в США.

Як угорцям отримати візу в США

Як зазначає видання, один з мешканців Клуж-Напоки, який також має угорське громадянство, був дуже здивований, коли в листопаді минулого року влада США відхилила його заявку на ESTA. Хоча, починаючи з 2012 року він тричі відвідував родичів у Сполучених Штатах з угорським паспортом і завжди одразу отримував дозвіл на в’їзд.

“Я хотів знову відвідати маму та братів і сестер, тому що не бачив їх із 2019 року, але мені відмовили. Я не отримав жодного пояснення. І лише коли запитав у посольстві США в Будапешті, мені порадили стежити за оновленнями на веб-сайті та за потреби зателефонувати до Імміграційного офісу у Вашингтоні. Звісно, це мені повідомив робот”, – поскаржився 40-річний чоловік.

Спочатку він думав, що причиною відмови було те, що у нього немає постійної адреси проживання в Угорщині, але виявилося, що причиною відмови стало місце народження.

Отже, громадяни Угорщини, народжені за межами нинішніх кордонів Угорщини тепер повинні подавати заявки на отримання довготривалих віз. Таке правило діє, навіть якщо вони живуть в Угорщині все своє життя. Крім того нововведення стосується і угорців, які проживають за кордоном,

Заявка на візу коштує 160 доларів, і слід записатися на прийом у посольстві США. Скажімо, угорці, які проживають в Румунії, можуть зробити це лише в дипломатичному представництві в Бухаресті. У посольстві США в Будапешті приймають лише громадян Угорщини, які проживають в Угорщині.

Існує також ймовірність, що на інтерв’ю доведеться чекати кілька місяців. Однак досвід мандрівників показує, що заявка на візу часто відхиляється владою США. У цьому випадку наступну заявку не можна буде подати протягом тривалого часу.

Очевидно, що нові правила стосуються також і мешканців Закарпаття, які мають угорське громадянство.

Нагадаємо, лондонська консалтингова компанія Henley & Partners оприлюднила новий список найкращих паспортів світу. Індекс паспортів оновлено станом на початок 2022 року і український паспорт посів 35 місце за кількістю країн, які з ним можна відвідати без візи.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі