fbpx
25 Листопада, 2021

Введення локдауну у Словаччині викликало розчарування католицьких єпископів

Введення локдауну у Словаччині викликало розчарування католицьких єпископів

Католицькі єпископи Словаччини не вважають заборону на богослужіння доцільною і вимагають її якнайшвидшого зняття. Про це вони повідомили у відповідь на оголошення нового карантину у поєднанні з повною забороною на богослужіння.

Про це повідомили у прес-службі Конференції єпископів Словаччини (KBS), передає TASR.

Slovenská Vianočná Omša

Єпископи стверджують, що з початку пандемії KBS підтримує як дотримання обмежувальних заходів, так і щеплення для всіх, кому це дозволено за станом здоров’я.

“Оскільки ми дбаємо про життя кожної людини, про стан лікарень, і оскільки ми бачимо виснаження медичних працівників, ми вже прийняли багато обмежень і терпляче спонукаємо всіх взяти на себе відповідальність. Але була обіцянка, що богослужіння більше не буде забороненим”, — заявили єпископи.

Водночас вони стверджують, що карантину та повної заборони на богослужіння можна було уникнути.

“Нам дуже гірко, що це знову відбувається. Ми не вважаємо повну заборону на богослужіння доцільною в ситуації, коли багато інших сфер життя залишаються відкритими, і вимагаємо якнайшвидшого її зняття”, – заявили вони.

Єпископи у своїй заяві додали, що за прикладом сусідніх країн, які суворо поважають релігійну свободу, є очевидним, що в цій ситуації можна примати й інші рішення, без обмеження на богослужіння.

Наразі урядовими карантинними обмеженнями у Словаччині віруючим буде заборонено відвідувати публічні служби. Але при цьому, прем’єр-міністр Едуард Хегер підтвердив, що індивідуальна душпастирська діяльність буде дозволена, щоб віруючі могли ходити на сповідь чи індивідуальний прийом.

“Також можна буде організувати Святі Меси онлайн”, – сказав прем’єр.

Варто нагадати, що у Словаччині уряд прийняв рішення про введення двотижневого локдауну, а до цього в країні відмінили традиційні різдвяні ярмарки. Крім того на карантин для туристів закрилась Австрія. Через закриття готелів, хостелів, торгових центрів, кафе та ресторанів поїздки до Австрії з туристичною метою є неможливими.

 

InfoPost.Media

Фото: mykysuce.sme.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі