fbpx
25 Січня, 2022

В Угорщині соціалісти виключили зі своїх лав депутатку через підозру в підробці диплому

В Угорщині соціалісти виключили зі своїх лав депутатку через підозру в підробці диплому

Опозиційна соціалістична угорська партія MSZP через журналістське розслідування змушена була виключити зі своїх лав депутатку парламенту Ілдіко Банґоне Борбей (Bangóné Borbély Ildikó). На позачерговому засіданні партії у неділю було зроблено відповідну заяву.

Як зазначається було встановлено, що вона “ввела в оману громадську думку та партію” щодо рівня своєї освіти.

“Відсьогодні Ілдіко Банґоне Борбей більше не є членом партії соціалістів… Не братиме участі у виборах, також її закликаємо відмовитися від свого депутатського мандата”, – цитує повідомлення magyarnemzet.hu.

Bangone Borbely Ildiko

З цим рішенням соціалісти вважають “це питання закритим”. Однак у партії очікують, що політики з “Фідес”, які замішані у корупційному скандалі, також покинуть суспільне життя. Мова йде про заступника міністра юстиції Пала Волнера (Pál Völner) через підозру в корупції серед судових виконавців.

У суботу новинний портал Mandiner повідомив, що представниця MSZP у своєму депутатському резюме вказує вищу економічну освіту. Однак у самому навчальному закладі кажуть, що в їхніх архівах немає про це жодних даних.

У офіційній біографії та резюме Ілдіко Банґоне Борбей на сайті угорського парламенту parlament.hu йдеться, що вона навчалася на факультеті економіки та менеджменту Будапештського економічного коледжу (BGF).

Журналісти звернулися до правонаступника BGF, Будапештського економічного університету, з проханням повідомити чи дійсно Ілдіко Банґоне Борбей навчалася у цьому виші, які іспити складала і чи отримала там диплом.

борбель

В університеті виданню Mandiner на запит відповіли, що в архівах системи навчального закладу дані про Ілдіко Банґоне Борбей відсутні.

Пані Борбей приєдналася до Угорської соціалістичної партії (MSZP) у 2003 році. Є членом парламенту Угорщини з 2014 року.

Варто додати, що за останній період це не перша історія з фальшування дипломів чи непрозорих дій при здобутті наукових ступенів серед депутатів різних країн Центральної та Східної Європи. Так, наприклад, румунська журналістка-розслідувачка Емілія Шеркан звинуватила прем’єр-міністра країни Ніколає Чуке в плагіаті. За словами Шеркан, майже третина докторської дисертації прем’єра є плагіатом. Минулоріч міністр інновацій та цифровізації Румунії Флорін Роман подав у відставку, пропрацювавши на посаді менше місяця. Він подав у відставку після того, як газета Libertatea опублікувала статті, у яких поставила під сумнів його заявлену освіту.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі