fbpx
08 Грудня, 2021

Корупційний скандал в Угорщині: високопосадовця з партії Орбана звинувачують у впливі на судові справи за гроші

Корупційний скандал в Угорщині: високопосадовця з партії Орбана звинувачують у впливі на судові справи за гроші

Генеральний прокурор Угорщини звернувся до спікера парламенту Угорщини зняти недоторканність з депутата та заступника міністра юстиції Пала Волнера (Pál Völner) через підозру в корупції серед судових виконавців.

З серпня 2019 року угорський політик, представник партії Фідес (Fidesz), також є міністерським уповноваженим, відповідальним за палату судових виконавців Угорщини, повідомляє 24.hu.

Pál Völner

Його звинувачують у незаконному отриманні регулярних хабарів протягом тривалого періоду у розмірі від 2 до 5 мільйонів форинтів (5 500 – 13 700 євро) від голови філії судових виконавців. Подробиці справи поки що невідомі. Тим часом сам Пал Волнер заявив, що йде у відставку із займаної посади.

Новини про кримінальне розслідування, порушене проти голови Палати судових виконавців Угорщини, з’явилися кілька тижнів тому. Тоді було відомо лише, що Дьордь Шадл (György Schadl) був заарештований разом із дружиною в аеропорту, коли вони збиралися вилітати до Дубая. Відтоді журналісти кількох видань зверталися до відповідних органів, але жодної інформації ніхто не надав.

У минулий четвер про цю справу також запитали керівника кабінету прем’єр-міністра. Але Гергелі Гуйяш не зміг відповісти, у чому саме підозрюють Шадла.

У заяві Генеральної прокуратури, оприлюдненій 7 грудня, йдеться про обґрунтовану підозру у тривалому хабарництві та зловживанні службовим становищем з боку високопоставленого чиновника. Мова йде саме про заступника міністра юстиції Угорщини Пала Волнера.

Проте справу проти Волнера можна буде розпочати лише в тому випадку, якщо парламент позбавить його недоторканності.

 

Читай також:

Орбан залишився біля керма: “Фідес” провела у Будапешті партійний конгрес

 

Загалом серед підозрюваних дванадцять посадових осіб, з них вісім судових виконавців. Наразі шестеро з підозрюваних вже перебувають під вартою, одна особа – під домашнім арештом.

Що каже підозрюваний

У своїй заяві, яку Пал Волнер надіслав до редакції 24.hu, він написав, що не вчиняв жодного злочину і виконував свої обов’язки сумлінно та відповідно до закону. Але у зв’язку з можливими політичними наслідками під час розгляду справи вирішив подати у відставку.

Ім’я Пала Волнера останнім часом часто з’являлося в угорській пресі. Зокрема у справі Pegasus, ізраїльського військового шпигунського програмного забезпечення за допомогою якого, ймовірно, могли таємно слідкувати за кількома публічними діячами Угорщини.

Нагадаємо, раніше ми розповідали історію про колишнього депутата Європарламенту від угорської націоналістичної партії Jobbik Белу Ковача (Kovács Béla). Його засудили до двох років позбавлення волі за шпигунство на користь Росії. Він нещодавно переніс у Москві операцію на головному мозку.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі