fbpx
16 Грудня, 2021

Пропрацював лише місяць: У Румунії міністр інновації подав у відставку через звинувачення у плагіаті

Пропрацював лише місяць: У Румунії міністр інновації подав у відставку через звинувачення у плагіаті

Міністр інновацій та цифровізації Флорін Роман подав у відставку, пропрацювавши на посаді менше місяця. Він подав у відставку після того, як газета Libertatea опублікувала статті, у яких поставила під сумнів його заявлену освіту.

Журналісти виявили значні порушення в його резюме та довели, що міністр Флоріан Роман списав свої наукові освітні роботи з інших робіт, повідомляє Guardian.

Флорін Роман

Романа звинуватили у плагіаті частини його магістерської роботи та заявили, що не можуть знайти наукову роботу 2006 року, яку політик вказав у своєму резюме. Видання також повідомило, що Флорін Роман зробив оманливі або неправдиві заяви про те, в якому університеті він навчався.

Сам міністр спростовує звинувачення, але сказав, що йде у відставку, бо не хоче, щоб через скандал хоч якось постраждав прем’єр-міністр Ніколае Чюка.

“Сьогодні пішов у відставку з посади міністра”, – написав міністр у соцмережах після засідання уряду. – “Коли біле стає чорним, коли все тлумачиться неправильно, коли ви робите матеріальні помилки. Але коли ви отримуєте лінчування з першого дня перебування на посаді – це вже забагато”.

Кілька високопоставлених румунських політиків, у тому числі колишні прем’єр-міністри, були звинувачені в плагіаті протягом останніх років .

Журналістка Емілія Серкан, яка розслідувала десятки резонансних випадків плагіату в Румунії, назвала фальсифіковані академічні роботи “ахіллесовою п’ятою” політиків.

Раніше ми досліджували те, як працює ринок дипломних робіт і у Словаччині. За останні роки куплені наукові роботи тут виявили у кількох топ-чиновників. Так, наприклад, у липні 2020 року тодішній прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович зізнався в плагіаті магістерської роботи. Сталось це після того, як розслідування видання Denník N виявило, що цілі сторінки та графіки були скопійовані з різних джерел.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі