fbpx
17 Листопада, 2021

В Угорщині планують залучити 32 000 робітників з України, Сербії та В’єтнаму

В Угорщині планують залучити 32 000 робітників з України, Сербії та В’єтнаму

В уряді Угорщини планують надати спрощену робочу візу для 32 000 іноземних працівників, насамперед з України, Сербії та В’єтнаму.

Про це повідомляє видання jelen.media з посиланням на власні джерела.

Working Hu

За даними видання урядова пропозиція пропонує спростити дозвіл на тимчасове перебування та працевлаштування осіб з третіх країн, що не входять до ЄС. Автори проєкту очікують прибуття 32 000 іноземних працівників.

На думку журналістів, така пропозиція дивує насамперед тим, що уряд Угорщини вже роками залякує населення країни, виступаючи проти економічної імміграції.

Зокрема кілька місяців тому міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто заявляв, що в ситуації, що склалася “залучити ще більше (іноземних) працівників до ЄС, є нонсенсом”, оскільки через пандемію коронавірусу “114 мільйонів робочих місць вже втрачено в усьому світі, а більшу частину саме в Європі“.

Однак наразі, згідно з пропозицією уряду, економіка Угорщини, особливо туризм, який постраждав від кризи, потребуватиме робочої сили “для задоволення попиту”.

З цієї причини спрощений дозвіл на тимчасове перебування та працевлаштування працівників з третіх країн може бути тимчасово виправданим.

Згідно з інформацією, уряд Угорщини планує запровадити надання іноземним працівникам спрощеної туристичної робочої візи за участю Угорського агентства з туризму та розробити необхідні заходи для її запровадження.

Планується, що термін дії такої візи триватиме 24 місяці, в основному для громадян України, Сербії та В’єтнаму.

На запитання “Telex.hu” щодо можливості запровадження такої візи відповів Урядовий інформаційний центр:

“Щороку уряд видає дозволи на роботу стільком іноземним працівникам, скільки вільних робочих місць не заповнені угорцями. Правові умови для цього відомі роками, і влада не планує нічого змінювати. Хоча роботодавці завжди вимагали більше іноземних працівників, але уряд у всіх випадках ці пропозиції відкидав”.

Варто додати, що дефіцит робочої сили охопив не тільки Угорщину. Польща запровадить податкові пільги для трудових мігрантів з України. Для цього планують запровадити масштабні податкові пільги, якими зможуть скористатись трудові мігранти та підприємці.

Так само Румунія бореться з дефіцитом робочих рук і очікує іноземних робітників. Уряд країни подвоїв кількість іноземних робітників з-за меж Європейського Союзу, які можуть бути офіційно працевлаштовані у країні. Урядове рішення, яке набрало чинності 12 серпня, дозволяє владі видати 50 000 нових дозволів на роботу.

У Словаччині ж відчувається брак медичного персоналу, тож у словацькому МОЗ заявили, що хочуть полегшити можливість працевлаштування медикам з інших країн. З цією метою тут планують прийняти поправки до Закону про медичних працівників та професійні організації у сфері охорони здоров’я, який зараз проходить міжвідомче обговорення.

 

InfoPost.Media

Фото: hungarytoday.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі