fbpx
26 Жовтня, 2021

Карантин та ріст зарплат: все більше угорських заробітчан шукає роботу вдома

Карантин та ріст зарплат: все більше угорських заробітчан шукає роботу вдома

Значна частина угорських працівників не повертається на попередню роботу за кордоном. За останній рік десятки тисяч угорців застрягли всередині країни через закриття кордонів, і все більше з них намагаються знайти роботу у своїй країні. Однак наразі дефіциту робочої сили Угорщині не уникнути.

Ще до епідемії з Угорщини на заробітки за кордон виїжджало все менше людей, а додому поверталося все більше угорців. За останній рік цей процес ще більше посилився.

Work Hungary

На думку старшого аналітика Raiffeisen Bank Hungary Золтана Тьорока (Török Zoltán), кількість людей, які можуть назавжди повернутися додому з-за кордону, може досягти 15-20 тисяч.

Перелом тенденції пов’язаний із тим, що, враховуючи вартість життя, різниця між зарплатами в Західній Європі та вдома на деяких роботах для угорців уже не така велика, як раніше. За словами аналітика, в будівельній галузі в Угорщині вже є можливості для отримання відносно високого доходу, що робить роботу за кордоном невигідною. “Вилка” заробітних плат скоротилась і в ІТ-секторі: заробітна плата в країні відстає лише на 20-30 відсотків від заробітної плати в Німеччині.

За останніми даними Головного управління статистики Угорщини, у літні місяці за межами кордонів країни працювало на 35 тисяч людей менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

За словами експерта ринку праці сайту HR Portál Золтана Корачоня (Karácsony Zoltán), частина робочої сили таки покине Угорщину перед початком гірськолижного сезону в Австрії. Саме після підвищення тут заробітної плати після 2015–2016 років в Угорщині почався відтік робочої сили.

Чому угорці повертаються працювати вдома

Як зазначив експерт, головне питання угорців при зміні країни – чи є сім’я. Заманити працівників назад до Угорщини легше до народження дитини. Однак, на його думку, хто з угорців досі не виїжджав на роботу за кордон, скоріш за все й не намагатиметься. Тим більш, що щепленим за допомогою російської вакцини Sputnik V важко переїхати до Західної Європи, зокрема до Австрії.

Важливий вплив на зменшення кількості трудових мігрантів зіграло і те, що змінилось ставлення роботодавців, вони намагаються зберегти робочу силу. Тепер угорські роботодавці все рідше вдаються до найму працівників за кордоном. До важливих факторів належать і організація транспортування у великих компаній-роботодавців, оскільки добирання на роботу часто було головним болем для працівників. Зараз це знімає значний тягар з плечей працівників.

Разом з тим в економіці Угорщини все більше відчувається дефіцит робочої сили, тому підприємства звертаються до нетипових форм зайнятості. До роботи все більше намагаються залучити групи населення, де ще є резерви – пенсіонерів, студентів і матерів. Так, до прикладу, існує декретний кооператив, оскільки рівень зайнятості жінок все ще значно нижчий, ніж у чоловіків.

Головним висновком ситуації Золтан Тьорок називає те, що дефіцит робочої сили продовжуватиме зберігатися і зворотний потік робочої сили до Угорщини не буде таким, щоб послабити напруженість на ринку праці.

Раніше ми вже публікували матеріал про те, як Угорщина намагається на території Закарпаття готувати кадри для своєї промисловості. Угорський уряд декілька років тому розпочав активно підтримувати розвиток тут професійно-технічних закладів. Так звані Центри професійного навчання відкриті та діють вже у Великій Доброні та Пийтерфолво.

 

 

InfoPost.Media за матеріалами vg.hu

Фото: hungarytoday.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі