Уряд Румунії подвоїв кількість іноземних робітників з-за меж Європейського Союзу, які можуть бути офіційно працевлаштовані у країні. Урядове рішення, яке набрало чинності 12 серпня, дозволяє владі видати 50 000 нових дозволів на роботу цього року замість раніше запланованих 25 000.
Румунія бореться з хронічним дефіцитом робочої сили – близько чотирьох мільйонів її громадян мігрували до країн Західної Європи з моменту вступу до ЄС.
Тому було вирішено щороку збільшувати квоти на працевлаштування іноземців, зокрема з-за кордонів Євросоюзу. У 2017 році це було п’ять тисяч, у 2018 році – десять тисяч та 20 тисяч у 2019 році.
Минулого року через епідемію коронавірусу попит на ринку праці дещо знизився і обмеження в 30 000 вакансій, встановлене на 2020 рік, використовували лише 90% роботодавців.
Однак цього року попит на робочу силу значно виріс. У першому півріччі таких заявок було подано на 27% більше, ніж торік.
Національне агентство праці видало понад 14 тисяч дозволів на роботу, що становить 56% попередньо узгодженої річної квоти. Загалом кількість вакантних робочих місць у Румунії збільшилася до 160 000 за перші п’ять місяців 2021 року.
Також, за даними Національного агентства з питань зайнятості за перші п’ять місяців 2021 року у Румунії було близько 30 000 вакансій, на які роботодавці неодноразово безрезультатно намагалися знайти персонал. За словами місцевих рекрутерів, ці вакансії вважаються непривабливими для місцевої робочої сили. Передусім через відносно скромну заробітну плату та пільги, графік роботи, великий її обсяг, а іноді й через відстань від дому до місця роботи.
Слід зазначити, що у березні цього року в Румунії офіційно, з дійсним дозволом на роботу, працювало 54 793 робітники з країн, що не є членами Європейського Союзу. Більшість з них із Туреччини (6916), Молдови (4747) та В’єтнаму (4708). Зайняті вони переважно на будівництві, в сфері туризму та гостинності, у пекарнях тощо.
Нагадаємо, раніше InfoPost писав про те, що попри карантинні обмеження, як досі діють у іншій сусідній з Україною державі – Словаччині, кількість трудових мігрантів з України там зростає. За офіційною статистикою у травні 2021 року в Словаччині працювало майже 68 тисяч іноземців. При цьому найбільша їх кількість – з України та Сербії.
за матеріалами MTI, Economica.net
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.