fbpx
02 Листопада, 2021

Уряд Орбана виділив понад 4 млн євро на відновлення церков у південній Словаччині

Уряд Орбана виділив понад 4 млн євро на відновлення церков у південній Словаччині

Уряд Віктора Орбана спрямує понад чотири мільйони євро на відновлення церков у південній Словаччині в рамках програми, яка охоплює весь Карпатський басейн. До цієї програми не задіяний словацький уряд. Співпраця відбувається напряму з церковними громадами в районах де проживає угорськомовне населення.

Наприкінці березня уряд Угорщини ухвалив масштабну програму відновлення церков в Угорщині та сусідніх країнах. Він виділив з державного бюджету 25 793 762 445 форинтів (близько 73,7 мільйона євро) на відновлення 1400 церков в Угорщині та ще 400 у сусідніх країнах.

7430633 1000x

Програма стосується і Словаччини, куди спрямують 1,5 млрд форинтів (близько 4,3 млн євро). За них відновлять 101 церкву в 96 муніципалітетах (69 римо-католицьких, 25 реформаторських, шість греко-католицьких церков і одна синагога). В основному це зовнішні ремонти, деякі роботи вже розпочалися ще влітку.

Нещодавно міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок розкритикував той факт, що Угорщина надсилає субсидії на підтримку церков, не повідомляючи про це словацький уряд. На зустрічі з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто 5 жовтня піднімалося і це питання.

У свою чергу уряд Віктора Орбана у відповідь на вимоги словацького уряду відкликав резолюцію про можливу купівлю сільськогосподарських земель у сусідніх країнах. Проте в інших програмах змін не відбулося.

Цікаво, що у словацькому Міністерстві культури підтвердили, що нічого не знають про проєкт уряду Угорщини. Це цікаво, адже реконструкцією сакральних пам’яток у Словаччині, в основному, займається саме це міністерство.

У свою чергу, через власні схеми надання субсидій Міністерство культури також виділяє кілька мільйонів євро на рік на реконструкцію церков у Словаччині. Однак підтримка уряду Угорщини стосуватиметься в основному муніципалітетів з угорським населенням (хоча й не виключно). Тому одноразова допомога у розмірі 4,3 млн євро є достатньо значною сумою.

На відміну від уряду, словацька католицька церква привітала ініціативу уряду Угорщини. Там додали, що Словаччина не сприяє подібним чином у збереженні інститутів словацьких громад у інших країнах Центральної Європи.

Також ми раніше розповідали про те, які саме історичні будівлі купила Угорщина у Словаччині. Так угорське консульство купило для власних потреб дві будівлі, які знаходяться у “охоронній заповідній зоні” міста Кошице. Тут знаходяться пам’ятки архітектури, зокрема Палац Чакі-Дежофі.

 

InfoPost.Media за матеріалами dennikn.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі