fbpx
12 Жовтня, 2021

Після розголосу Угорщина передумала купувати орні землі у Словаччини

Після розголосу Угорщина передумала купувати орні землі у Словаччини

Загалом 400 мільйонів євро мала інвестувати Угорщина на покупку родючих орних земель у сусідній Словаччині. Ця пропозиція угорського уряду стосувалася основ “для міжнародного розширення вітчизняних агрохолдингів”.

Проти такого рішення сусідів різко виступив міністр МЗС Словаччини Іван Корчок. Утім після візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Словаччини з офіційним візитом таке рішення було скасоване.

сияртоо

“З ініціативи словацької сторони уряд Угорської Республіки вирішив скасувати резолюцію про купівлю землі в сусідніх країнах”, – сказав Корчок. Він додав також, що Віктор Орбан вже надіслав відповідний лист Прем’єр -міністру Словацької Республіки.

Зокрема міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив своєму словацькому колезі, що у відповідь на їх запит уряд скасував своє рішення про купівлю землі в сусідніх країнах.

Згідно з попередніми планами, Угорщина планувала викупити сільськогосподарські землі в транскордонних регіонах загалом на суму 400 млн євро. Це торкнулося б не лише Словаччини, а й інших сусідніх країн.

Міністр закордонних справ Словаччини також повідомив, що глави урядів двох країн Віктор Орбан та Едуард Геґер також обговорювали цю тему на зустрічі у понеділок.

Іван Корчок зазначив, що він дуже радий, що вони вже змогли прояснити певні питання. Але (Словаччина) все ще чекають відповіді від Міністерства закордонних справ Угорщини, з якою метою вони придбали кілька історичних монументальних будівель у Словаччині та які подальші плани вони мають у сусідній країні.

На прес-конференції у вівторок словацька сторона порушила питання про субсидії Угорщини. Йшллося і про інвестиційні фонди на території Словаччини. Адже, виявилося, що дізналися про інформацію та намір Угорщини викупити словацькі орні землі лише з преси, а не через дипломатичні канали.

Іван Корчок попросив, щоб Будапешт надалі завжди детально інформував Словаччину про подібні кроки. Міністр закордонних справ Угорщини пообіцяв, що так воно і буде.

Раніше Іван Корчок повідомив у інтерв’ю виданню SME.sk, що він не розуміє, чому гроші угорських платників податків мають витрачатися на купівлю орних земель у Словаччині.

Він також зауважив, що за його інформацією, гроші на купівлю земель, які розподіляє угорський уряд, мали б надходити до коаліції угорських партій Словаччини, які об’єдналися в єдину партію MKP в якості субсидій.

 

InfoPost.Media

Фото: SME.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі