fbpx
11 Жовтня, 2021

В уряді Словаччини стався конфлікт через купівлю Угорщиною орних земель

В уряді Словаччини стався конфлікт через купівлю Угорщиною орних земель

Міністерство закордонних справ Словаччини ініціювало зміни у процедурі придбання нерухомості на території країни іноземними державами. Починаючи з 15 жовтня кадастрові служби будуть зобов’язані інформувати відповідні держоргани, зокрема і МЗС у разі реєстрації операцій з нерухомістю іншими країнами. Сталося це у відповідь на дії Угорщини з купівлі родючих земель та будівель у Кошицькому краї.

Про це повідомив міністр Іван Корчок (Ivan Korčok).

Ivan Korčok

Під час візиту глави дипломатії Угорщини Петера Сіярто до Братислави цього тижня міністр звернув увагу, зокрема, на набуття права власності Угорщиною на сільськогосподарську землю та нерухомість.

“Для хороших відносин з Угорщиною обов’язково потрібна хороша інформованість, щоб ми не дізнавалися про деякі кроки із засобів масової інформації. Я згадував, наприклад, про купівлю будівель Угорщиною в Кошицях або спеціальний фонд для купівлі землі в країнах Центральної Європи. Однак важливо, щоб ми також усунули деякі проблеми у себе, щоб у майбутньому такі кроки іноземних держав не ставили нас перед фактом”, – підсумував глава МЗС Словаччини.

Однак вже наступного дня віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів Ігор Матович (Igor Matovič) заявив, що главі словацького МЗС варто більш дипломатично вирішувати суперечки з Угорщиною. За словами Матовича, він раніше мав розмову про інвестиції угорського уряду в південні регіони Словаччини з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном та міністром закордонних справ Петером Сійярто.

“Міністерство закордонних справ має бути насамперед дипломатичним. Нехай цей спір буде вирішено дипломатичними каналами. Якщо йому буде потрібна допомога, я буду радий допомогти”, – заявив Матович. – “У них є різні програми, які сприяють реконструкції дитячих садків, початкових шкіл, будівництву або реконструкції стадіонів у південній Словаччині. Є також остання програма з придбання історичних будівель та, можливо, землі”.

За словами віце-прем’єра, у минулому місцева влада мало інвестувала в південні райони Словаччини.

“Давайте допоможемо південній Словаччині. Я думаю, якщо Віктор Орбан приєднається, то допомога буде ще інтенсивнішою”, – підкреслив він.

Контекст

Угорський уряд вирішив створити Фонд приватного капіталу для придбання ріллі. “Мета – купити орні землі в Центральній та Східній Європі, тим самим заклавши основи для міжнародного розширення вітчизняних агрохолдингів”, – йдеться у резолюції. Це означає, що фермери з Угорщини матимуть можливість купувати родючі землі у Словаччині та інших країнах Європи за державні кошти. До фонду уряд планує вкласти до 400 мільйонів євро.

Раніше ми також розповідали як Угорщина намагається вирішити проблему нестачі робітничих кадрів, розвиваючи мережу професійно-технічної освіти на Закарпатті.

 

InfoPost.Media за матеріалами словацьких ЗМІ

Фото: aktuality.sk, sergii.se


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі