fbpx
07 Лютого, 2022

Укрзалізниця знімає обмеження на транзит вагонів до Польщі – голова УЗ

Укрзалізниця знімає обмеження на транзит вагонів до Польщі – голова УЗ

З 10 лютого 2022 року АТ “Укрзалізниця” знімає всі обмеження на залізничний транзит до Польщі.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив голова правління Укрзалізниці Олександр Камишин.

вантажні вагони

За його словами, причиною обмежень стало значне накопичення вагонів на території України у напрямку Польщі наприкінці листопада. Однак це питання вдалось вирішити.

“Найскладнішим був стик Ізов-Грубешів. При нормі в 1500 вагонів, що знаходяться на мережі УЗ і прямують на цей стик, були дні, коли було і 3200. Польська залізниця на цьому стику приймала близько 8 поїздів на добу, а були дні, коли і менше. А треба було приймати 10”, – написав Камишин.

За словами голви правління УЗ, є можливість суттєво наростити вантажообіг з Польщею. Одним з кроків він назвав прискорені темпи електрифікацієї ділянки Ковель-Ізов. Так наприкінці минулого року тут електрифікували 43 кілометри ділянки. До кінця червня обіцяють завершити роботи ще на 50 кілометрах відрізку.

Однак Укрзалізниця чекає від польської сторони кроку у відповідь – електрифікації 1,5-кілометрової ділянки від кордону до Грубешова. Це дасть змогу перестати використовувати на цій ділянці тепловози.

Нагадаємо, раніше Польська залізниця (PKP SA) звинуватила “Укрзалізницю” у блокуванні транзитних залізничних перевезень зі Сходу через територію України до Польщі. Припинення транзиту почалось ще з 30 листопада 2021 року. Також у PKP заявили, що Україна з 20 січня оголосила про повне припинення експорту з України до Польщі вантажних вагонів, які належать Укрзалізниці. Тому компанії PKP LHS доведеться користуватися приватними вагонами для перевезення руди.

Мотивом таких дій з боку України польська сторона називала вимогу надати більше дозволів на транзит вантажівок з Польщі.

Вже 2 лютого уряди України та Польщі дійшли згоди про якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів через територію України до Польщі залізничним сполученням. Крім того країни домовились збільшити кількість дозволів на міжнародні вантажоперевезення.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі