Україна і Польща домовились суттєво збільшити додаткові дозволи на вантажні автоперевезення. Домовленостей досягли у ході перемовин Міністерства інфраструктури України та Міністерства інфраструктури Польщі.
Країни видадуть одна одній 20 000 додаткових дозволів вже наприкінці серпня цього року.
“Учора ми провели дуже важливі та продуктивні перемовини з польською делегацією у Львові, щодо дозволів на міжнародні автомобільні перевезення. Наразі маємо конкретний результат для наших перевізників вже у 2022 році”, – розповів міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
За його словами, це дозволить зняти значну напругу у торговельній кризі, яка зазвичай спостерігалась щороку ближче до кінця літа.
Крім того у листопаді цього року сторони нададуть ще 10 000 дозволів. Це стане можливим у разі виконання спільного україно-польського плану з розвитку інфраструктури автомобільних міжнародних пунктів пропуску.
За даними міністерства, у 2018 році Польща знизила квоту міжнародних дозволів на вантажні автомобільні перевезення для України з 200 000 до 160 000. З того часу, щороку зменшувалась кількість і додаткових дозволів для України. Зокрема, у 2019 році було надано 10 000 дозволів, у 2020 — 9 700.
Ситуація стала критичною минулого року, коли вперше польською стороною не було надано жодного додаткового дозволу для України.
Після цього почались звинувачення Польської залізниці (PKP SA) у блокуванні “Укрзалізницею” транзитних залізничних перевезень зі Сходу через територію України до Польщі. Припинення транзиту почалось ще з 30 листопада 2021 року. Також у PKP заявили, що Україна з 20 січня оголосила про повне припинення експорту з України до Польщі вантажних вагонів, які належать Укрзалізниці. Тому компанії PKP LHS доведеться користуватися приватними вагонами для перевезення руди.
Мотивом таких дій з боку України польська сторона називала вимогу надати більше дозволів на транзит вантажівок з Польщі.
З 10 лютого 2022 року “Укрзалізниця” зняла всі обмеження на залізничний транзит до Польщі.
Додамо також, що обсяг торгівлі між Україною та Польщею у 2021 році сягнув 10 мільярдів доларів. Це перевищило докоронавірусний рівень та стало рекордним показником.
Фото: eurointegration.com.ua
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.