fbpx
21 Грудня, 2021

Торгівля між Україною і Польщею вперше перевищить рекордний рівень та складе $10 млрд

Торгівля між Україною і Польщею вперше перевищить рекордний рівень та складе  млрд

Обсяг торгівлі між Україною та Польщею у 2021 році сягне 10 мільярдів доларів. Це перевищить докоронавірусний рівень та стане рекордним показником.

Про це з посиланням на інформацію керівника відділу з економічних питань посольства України в Польщі Ігоря Баранецького повідомляє Укрінформ.

Poland Ua

При цьому, за словами Баранецького, вперше з 2004 року, після вступу Польщі до ЄС, Україна вийшла на позитивне сальдо у торгівлі з Польщею.

“Торгівля України з Польщею не лише вийшла на доковідний рівень, а й матиме рекордні показники. За результатами цього року двостороння торгівля товарами перевищить $10 млрд, а разом з послугами цей показник сягне позначки $11 млрд”, – підкреслив Баранецький.

За статистичними показниками Польща стала другим найбільшим торговельним партнером та експортним ринком України, поступившись лише Китаю. Крім того Польща знаходиться серед п’ятірки країн за об’ємом імпорту аграрної продукції. Товарооборот у цій галузі становить до $2 млрд., а частки експорту та імпорту майже однакові.

За словами Баранецького, ця сфера має ще більше перспектив, при чому ключовим елементом є не конкуренція між Україною та Польщею, а кооперація у боротьбі за ринки третіх країн.

Польські інвестиції та українські компанії в Польщі

Зріс у 2021 році і обсяг польських інвестицій в українську економіку. Ще в першому півріччі їх розмір перевищив $1 млрд. При цьому зростає і кількість компаній у Польщі з українськими засновниками та капіталом – їх кількість влітку перевищила 20 тисяч, що становить майже 25% від загального числа компаній з іноземним капіталом. Загалом за рік кількість таких компаній перевищить 22-23 тисячі.

Логістика і проблеми на кордонах

Одним з найбільших викликів, на думку експерта, стала логістика між Україною та Польщею.  Причиною нещодавних претензій Польщі стали черги на кордоні. Як стверджує польська сторона, прикордонні переходи в Україну славляться тривалим часом реєстрації та чергами. Однак в Україні стверджують, що ця проблема скоріше є спільною. За словами Ігоря Баранецького, у бюджеті на 2022 рік закладено кошти на покращення інфраструктури на кордоні.

Крім того, проблемою є постійний брак дозволів для українських міжнародних перевізників (Україна просить у Польщі 200 тис. таких дозволів, а отримує лише 160 тис.).

“Тривають складні переговори. Головне усвідомити: це питання для України дуже чутливе, адже спільний кордон – це не лише кордон з Польщею, але і з ЄС. Тож питання доступу на польський ринок і забезпечення вільного транзиту до інших країн-членів ЄС потрібно розділяти”, – констатував Баранецький.

На переконання представника посольства України в Польщі, Україна має використовувати кожну дрібницю, щоб логістично інтегруватись до ЄС.

“На жаль, у нас немає розкоші вибору, який мають деякі інші країни: після 2014 року будь-яка позаблоковість, нейтральність чи багатовекторність вже не для України. Наше завдання – змістити межу цивілізованої й заможної Європи з польсько-українського кордону на українсько-російський кордон”, – зазначив він.

Ще одне завдання України, на думку дипломата, полягає в тому, аби за 2-3 роки ввійти до ТОП-10 найбільших торговельних партнерів Польщі.

Нагадаємо, раніше Польща поскаржилась на блокування Україною потягів з Китаю. За інформацією польських видань, Україна заблокувала транзит, вимагаючи більше дозволів на вантажівки з Польщі.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі