Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна зможе приєднатися до НАТО тільки тоді, коли три члени Альянсу змінять свої погляди. Вони повинні перестати сприймати Україну як додаток до Росії.
За словами Кулеби, не зважаючи на проведену роботу, Україна досі не отримала чіткої відповіді, коли вона зможе вступити до Альянсу, розповів він у інтерв’ю Sargs.lv.
“За моїми підрахунками, Україна приєднається до НАТО, коли три столиці країн НАТО змінять погляд на відносини з Україною, нарешті почавши сприймати Україну як незалежну і самостійну державу, а не як додаток до Росії”, – сказав глава МЗС.
Назвати конкретні три країни Кулеба відмовився. Однак, за його словами, ситуація зміниться на краще, “якщо Берлін, Париж та будь-які інші європейські столиці вирішать змінити свою призму погляду на відносини з Україною”.
Проте, поки ця точка зору не зміниться, Альянс може тільки відкрити для України кілька вікон для співпраці, однак двері для вступу будуть зачинені.
Риторика України щодо НАТО і європейських партнерств
Варто зазначити, що під час міністерського засідання НАТО в Ризі Кулеба підтвердив налаштованість України продовжувати широкомасштабні реформи. Вони призначені для трансформації українського сектору безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО.
Раніше у листопаді глава МЗС України озвучив і основні очікування від формату “Східного партнерства” у Європі. За його словами, саме зараз за всю історію його існування настав вирішальний момент. Прийняті рішення або виведуть співпрацю на новий рівень, або ускладнять можливості якісної комунікації.
У той же час соціологічні компанії провели заміри настроїв українців щодо вступу до Альянсу. Тож, якби зараз проводився референдум щодо вступу України до НАТО та Європейського Союзу, українці б його підтримали. За даними соціологів, підтримка вступу до НАТО вийшла на історичний максимум.
Фото: МЗС України
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.