18 Листопада, 2021

Чого очікує Україна від “Східного партнерства” та НАТО – позиція Дмитра Кулеби

Чого очікує Україна від “Східного партнерства” та НАТО – позиція Дмитра Кулеби

Глава МЗС України Дмитро Кулеба озвучив основні очікування від формату “Східного партнерства”. За його словами, саме зараз за всю історію його існування настав вирішальний момент, який або виведе співпрацю на новий рівень, або ускладнить можливості якісної комунікації.

Про це міністр заявив на зустрічі глав МЗС ЄС та країн “Східного партнерства” у Брюсселі.

Kuleba Stoltenberg

На думку Кулеби, Україна має три основних очікування від функціонування формату:

  • декларація амбіцій щодо розвитку відносин з учасниками “Східного партнерства”
  • повноцінне визнання Європейським Союзом “Асоційованого тріо” України, Грузії та Молдови і застосування до цих країн принципу “більше за більше”;
  • погляд на Україну, Молдову і Грузію не крізь призму Росії і російської політики, а як на самодостатні країни, які мають чіткі амбіції і чіткі зобов’язання з ЄС.

Як зазначив Дмитро Кулеба, “Східне партнерство” не є альтернативним шляхом, а скоріше доповненням до двостороннього треку інтеграції України до ЄС.

Озвучив міністр і очікування України від НАТО під час пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, їх теж три:

  • чіткі та сильні меседжі всім – Росії, українському народу, партнерам у Європейському Союзі, членам Альянсу. Щоб знизити мотивацію РФ до агресивних дій та мотивувати українців бути стійкими та сильними;
  • прискорення роботи над запропонуваними Україною НАТО 10-ма конкретними кроками щодо підтримки України;
  • підвищення співпраці Альянсу з Грузією, Україною та Молдовою з питань безпеки у чорноморському регіоні.

Слід зазначити, що напередодні зустрічі з Дмиром Кулебою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю для Axios від HBO заявив, що для повноправного членства України в НАТО необхідний консенсус усіх членів Альянсу, якого зараз немає. Також НАТО вимагає від України відповідності всім стандартам.

Варто додати також, що в середині жовтня у Таллінні пройшла 7-ма щорічна конференція Східного партнерства, основними темами дискусій на якій стали перспективи дії угоди на наступні роки, реформування судової системи країн-членів, зокрема в Україні. За словами посла Чеської республіки в Естонії Давіда Крала (David Kral), Чехія і партнери раді відкрити ширші можливості для асоційованого тріо України, Грузії та Молдови. Однак країни формату прагнуть бачити ініціативу реформ зсередини, а не нав‘язаними Євросоюзом.

 

InfoPost.Media

Фото: dw.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі