fbpx
01 Грудня, 2021

Кулеба в Ризі запевнив, що Україна – сильний і стійкий східний фланг НАТО

Кулеба в Ризі запевнив, що Україна – сильний і стійкий східний фланг НАТО

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь в міністерському засіданні НАТО в Ризі. Основними питаннями зустрічі стали загострення Росією безпекової ситуації на Донбасі, нарощування російських сил вздовж кордону з Україною та спільні кроки України і союзників для стримування Росії від подальших агресивних дій.

За словами Кулеби, українська дипломатія нині активно працює з партнерами над розробкою комплексного пакету стримування РФ від подальших агресивних дій. Про це повідомляє українське МЗС.

Kuleba Nato

“Переміщення російських військ та військової техніки вздовж державного кордону та на Донбасі може вказувати на підготовку Росією потенційної нової військової операції проти України. Нове вторгнення іще більше дестабілізує Європу. Тому Україна та партнери мають продемонструвати силу зараз, аби уникнути необхідності доводити її пізніше”, – наголосив глава українського МЗС.

За результатами зустрічі прийнято комплексний пакет стримування, включатиме політичний тиск і потужні сигнали підтримки України, нові санкції, які здатні нанести удар по економіці Росії у разі, якщо вона вирішить здійснити вторгнення, а також поглиблення співпраці в сферах безпеки та оборони.

“Сильна Україна є найкращим фактором стримування Росії від нового етапу агресії. Сильна Україна — це сильний і стійкий східний фланг НАТО”, – зазначив Кулеба.

Глава української дипломатії також назвав “неправомірними” заклики Президента РФ Владіміра Путіна щодо отримання Росією гарантій того, що НАТО не буде розширюватися на Cхід. За його словами, Москва не може перешкодити зближенню нашої держави з Альянсом і не має жодного права голосу у відповідних дискусіях.

Крім того Кулеба підтвердив налаштованість України продовжувати широкомасштабні реформи задля трансформації українського сектору безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО.

Варто нагадати, що раніше у листопаді глава МЗС України Дмитро Кулеба озвучив основні очікування від формату “Східного партнерства” у Європі. За його словами, саме зараз за всю історію його існування настав вирішальний момент, який або виведе співпрацю на новий рівень, або ускладнить можливості якісної комунікації.

 

InfoPost.Media

Фото: dw.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі