fbpx
11 Листопада, 2021

Українці підтримують вступ до ЄС, підтримка НАТО на історичному максимумі – опитування

Українці підтримують вступ до ЄС, підтримка НАТО на історичному максимумі – опитування

Якби зараз проводився референдум щодо вступу України до НАТО та Європейського Союзу, українці б його підтримали. За даними соціологів, підтримка вступу до НАТО вийшла на історичний максимум.

Такі дані випливають із результатів опитування, яке провела група “Рейтинг”.

Як стверджують соціологи, якби референдум з цих питань був найближчим часом, то був би наступний результат (у дужках – результати попереднього жовтневого опитування для порівняння):

Вступ до ЄС

Підтримали б – 62% (62%);

Проти – 32% (26%).

Вступ до НАТО

Підтримали б – 58%, найвищий із 2014 року результат (52%);

Проти – 35% (34%).

Найбільшу підтримку питання вступу до ЄС та НАТО набрало у західних областях та у Києві. Якщо розглядати у розрізі політичних симпатій, то євроатлантичний курс найбільш популярний серед виборців Євросолідарності, Свободи, партії Сила і честь, Слуги народу, УДАРу.

Розвиток областей

Крім того соціологи дослідили рівень задоволення розвитком свого регіону. Так, 33% опитаних вважають, що їхня область економічно розвивається, а 37% – що занепадає. Більша впевненість у розвитку свого регіону – на Заході країни (39%), найменша – на Півдні (24%). При цьому песимізм у поглядах на розвиток свого регіону з віком сильнішає (найбільше впевнених у економічній розвиненості регіону проживання серед опитаних 18-29 років, найменше – у віці 50-59 та 60+ років).

Винними у проблемах регіону опитані українці вважають майже порівну як місцеву, так і центральну владу.

Варто зазначити, що з 4 до 9 листопада соціологи опитали телефоном 5000 повнолітніх українців у всій країні, крім тимчасово окупованих територій. Похибка – щонайбільше 1,5%.

Раніше ми публікували результати ще одного опитування Міжнародного  Республіканського Інституту (IRI) спільно з соціологічною групою “Рейтинг”. Відповідно до них, половина мешканців таких міст як Сєвєродонецьк та Маріуполь, а також 40% мешканців Харкова та Одеси позитивно ставляться до Росії.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі