12 Листопада, 2022

Україна найбільш готова до вступу в ЄС з-поміж кандидатів та чекатиме на прискорений вступ до НАТО – Стефанішина

Україна найбільш готова до вступу в ЄС з-поміж кандидатів та чекатиме на прискорений вступ до НАТО – Стефанішина

Україна після закінчення війни розраховуватиме на прийняття до НАТО без проміжних етапів. При цьому членство у Альянсі буде більшим пріоритетом, аніж вступ до ЄС.

Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час виступу на форумі Re:Open Zakarpattia 2022.

«Після закінчення війни членство у НАТО стане пріоритетом для України», – зазначила вона.

Img 4797

Також, за її словами, Україна розраховує на «політичне рішення» Альянсу без проміжних стадій, зокрема Плану дій щодо членства чи інших.

Що стосується членства у Європейському Союзі, то Україна найбільш готова до приєднання до ЄС з тих країн, які мають статус кандидата до вступу в ЄС.

«Це унікальний випадок», – зазначила Ольга Стефанишин і додала, що Україна майже виконала всі зобов’язання, передбачені Угодою про Асоціацію. – «Наступного року ми закладаємо основу і починаємо переговорний процес (про повноцінне приєднання до ЄС). Паралельно з політичними перемовинами ми будем укладати угоди, які допоможуть стирати економічні та соціальні барєри між Україною та ЄС. Це буде складний процес».

Img 4820

За словами Ольги Стефанішиної, конкретні вимоги до України будуть наприкінці цього року.

«Тоді ми почнемо формувати свою переговорну позицію. ЄС є сильнішим у цих перемовинах. Наше завдання – вибудувати команду, сформувати у кожному міністерстві кілька ключових людей, забезпечити діалог з бізнесом», – зауважила віцепрем’єр-міністерка.

Вона також наголосила, що у цьому процесі не повинне зашкодити політичне бажання якнайшвидше приєднатися до ЄС.

Нагадаємо, що заступник Міністра інфраструктури України Мустафа Найєм у ході форуму Re:Open Zakarpattia 2022 Мустафа Найєм заявив, що Україні потрібно більше пунктів пропуску на західному кордоні і наша держава готова максимально спростити митні процедури.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі