11 Листопада, 2022

Україна готова спростити митні процедури на західному кордоні – Мустафа Найєм на Re:Open Zakarpattia 2022

Україна готова спростити митні процедури на західному кордоні – Мустафа Найєм на Re:Open Zakarpattia 2022

Україні потрібно більше пунктів пропуску, потрібно робити їх кращими та вдосконалювати дорожню інфраструктуру. Про це зазначив заступник Міністра інфраструктури України Мустафа Найєм у ході форуму Re:Open Zakarpattia 2022.

На думку Найєма, держава має забезпечити собі можливість самостійно генерувати кошти за рахунок експорту та розвивати західний кордон.

Мустафа Найєм

«Коли-небудь [морські] порти відкриються і ці пункти пропуску, можливо, стануть музеями. Тому потрібно робити інтермодальні станції, які нам теж потрібні. Це не про модернізацію, а про те, щоб вже сьогодні мати валютну виручку і про те, що у нас сьогодні має виїхати зерно».

На вже діючих пунктах пропуску потрібно вирішувати їх пропускну спроможність, яка часто залежить від людських факторів. У зв’язку з цим він висловив побажання до країн Євросоюзу, зокрема і Словаччини, збільшити чисельність фітосанітарних та ветеринарних служб на кордоні. 

«Збільшіть у півтори-два рази, ми, в свою чергу, готові збільшити у шість разів. Проїде зерно швидше. Ми були в реальній ситуації, коли 15 діб чекали машини на польському кордоні. Дуже круті поляки, дуже круто спрацювали. Так само [потрібно] на словацькому кордоні».

Окремо Мустафа Найєм наголосив на необхідності запровадження спільного митного контролю, переговори щодо якого тривають вже півроку. Причину тривалості процесів Найєм вбачає у зайвому бюрократизмі та інертності у ставленні до війни.


«Ми, наша митниця, прикордонна служба, Мінінфраструктури повністю готові синхронізувати наші процедури з Європейським Союзом, щоб оминати всі ці контрольні точки. Ми можемо робити одне вікно на кордоні, це до того ж економія».

За його словами, у цьому напрямку тільки зараз починається перший раунд перемовин з польськими колегами, які були ініційовані ще в березні.

Варто додати, що, за словами радника прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва Едуарда Бураша, 23 листопада на українсько-словацькому кордоні відбудеться круглий стіл за участі представників словацького уряду. Під час зустрічі планується вирішити всі «вузькі» моменти у питаннях українсько-словацького прикордонного співробітництва.

Нагадаємо, що напередодні форуму у Чернівецькій області відкрили новий пункт пропуску між Україною та Румунією «Красноїльськ – Вікову де Сус». Це другий пункт пропуску, який в Україні побудували «з нуля» з часів здобуття Україною незалежності.

Детальніше про важливість розбудови прикордонної інфраструктури та запуску нових вантажних терміналі для підтримки економіки України в умовах російського вторгнення ми аналізували в матеріалі«Пояснює митниця: як розбудовувати західний кордон України під час війни».

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі