Постанова уряду Угорщини про обов’язкову вакцинацію медичних працівників проти COVID-19 не є неконституційною.
Про це йдеться у вироку, опублікованому Конституційним судом Угорщини на своєму сайті.
Цього року уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана видав декілька постанов про обов’язкову вакцинацію медпрацівників проти коронавірусу, в яких зазначено, що медичні працівники, які відмовляються від щеплень, повинні бути звільнені та не мають права на вихідну допомогу.
Сотні позовів було направлено до Конституційного суду з метою оскаржити постанови Кабінету міністрів Угорщини. Однак Конституційний суд відхилив всі ці ініціативи та заявив, що оскаржене медичними працівниками положення уряду насправді забезпечує безперебійне функціонування охорони здоров’я, належний догляд за пацієнтами та реалізацію гарантованого Конституцією права на життя та здоров’я.
Як змінювалась COVID-ситуація Угорщини
Нагадаємо, наприкінці жовтня в Угорщині посилили карантинні заходи. Тепер роботодавці можуть вимагати сертифікат про вакцинацію при працевлаштуванні, якщо цього вимагає безпека інших працівників. COVID-сертифікат став обов’язковим ще у кількох видах громадських місць. Тоді ж мер Будапешта сильно розкритикував уряд за “намагання перекласти відповідальність на роботодавців та муніципалітети, приховуючи інформацію”.
Ще на початку листопада уряд Угорщини почав розсилку електронних листів мільйонам угорців про програму вакцинації. При цьому влада заохочує тих, хто раніше вже пройшов повний курс вакцинації, зробити третє щеплення. Угорщина стала однією з перших країн, яка дозволила третю вакцинацію. Тоді угорські медики відзначили, що сильніша імунна відповідь очікується, коли в якості бустерної дози вводиться вакцина з іншим механізмом дії.
Крім того, за даними уряду, Угорщина має найвищий показник в Європейському Союзі серед тих, хто отримав третю дозу вакцини від Covid-19. Частка третіх щеплень, зроблених в Угорщині, становить 26,19 відсотка, що є найвищим показником у порівнянні з іншими країнами ЄС
Фото: TASR
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.