fbpx
28 Жовтня, 2021

Вакцинація для працевлаштування і обов’язкові маски: в Угорщині посилять карантинні заходи

Вакцинація для працевлаштування і обов’язкові маски: в Угорщині посилять карантинні заходи

В Угорщині посилять карантинні заходи. Про це стало відомо під час прес-конференції голова адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергея Гуйяша (Gergely Gulyás).

Так роботодавці зможуть вимагати сертифікат про вакцинацію при працевлаштуванні, якщо цього вимагає безпека інших працівників. За словами Гергея Гуйяша, Конституційний суд не ухвалить рішення про те, що примусова вакцинація буде незаконною для роботодавців. Якщо буде прийнято інше рішення, буде можливість внести зміни до угорської конституції.

Водночас Гуйяш зазначив, що вакцинація серед працівників у державному секторі значно вища, ніж у решті суспільства. У муніципалітетах мери (і представницькі органи) будуть уповноважені призначати обов’язкову вакцинацію в муніципальних компаніях.

Що змінилось

Вводиться заборона на відвідування закладів охорони здоров’я. У соціальних закладах питання відкритих відвідувань поклали на їх керівників.

Носіння медичної маски після вступу нововведень в дію буде обов’язковим в громадському транспорті.

Також голова адміністрації не виключив, що через кілька тижнів сертифікат вакцинації стане обов’язковим ще у кількох видах громадських місць.

Чинності нововведення набудуть з 1 листопада.

Зміни карантинних норм у Будапешті

Мер Будапешта Гергей Карачонь (Karácsony Gergely) також наказав носити захисні маски при відвідуванні театрів та кінотеатрів. Карачонь закликав громадськість робити щеплення проти Covid-19, щоб не наражати на небезпеку оточуючих.

Посилаючись на рішення уряду щодо дозволу компаніям вимагати вакцинації свого персоналу, Карачонь сказав, що почне переговори з компаніями та профспілками, щоб остаточно вирішити, до яких саме робочих місць має застосовуватися ця вимога.

Водночас він розкритикував уряд за “намагання перекласти відповідальність на роботодавців та муніципалітети, приховуючи  інформацію”.

249054967 6389345897804743 3503986797894297112 N

 

За даними Офісу прем’єр-міністра в Угорщині наразі 1970 пацієнтів госпіталізовані через захворювання на коронавірус, з них 204 знаходяться на апаратах штучної вентиляції легень. Очікується, що кількість інфекцій зросте під час четвертої хвилі, але, за прогнозами, буде менше госпіталізованих.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі