fbpx
02 Листопада, 2021

Угорський уряд розсилає електронні запрошення на щеплення третьою дозою вакцини від COVID-19

Угорський уряд розсилає електронні запрошення на щеплення третьою дозою вакцини від COVID-19

Уряд Угорщини почав розсилку електронних листів мільйонам угорців про програму вакцинації. При цьому Кабінет міністрів заохочує тих, хто раніше вже пройшов повний курс вакцинації, зробити третє щеплення.

У листі громадянам нагадують, що захист після вакцинації може ослабнути через кілька місяців, що характерно для всіх вакцин.

Dvast20210604012 Scaled

Власне ревакцинація особливо важлива для тих, хто робив щеплення в минулому.

Угорщина була однією з перших країн, яка дозволила третю вакцинацію. З 12,1 мільйона щеплених громадян наразі 5,74 млн пройшли повний курс вакцинації, а 1,2 млн. вакцинувались вже тричі. За запевненням угорського уряду, вони значно більше захищені від тяжкого перебігу захворювання.

Кому потрібно вакцинуватись втретє

У електронних листах всім, кому виповнилося 18 років та хто робив попереднє щеплення більше 4 місяців тому, також подавати заявку на третю вакцинацію. Зробити це можна у свого сімейного лікаря чи онлайн, записавшись в електронну чергу до лікарняного пункту вакцинації. Уряд також звернув увагу на те, що невакциновані, як і раніше, знаходяться в найбільшій небезпеці.

Третя вакцина особливо рекомендується для літніх людей, людей з хронічними захворюваннями, а також для пацієнтів з ослабленою імунною системою з тим, щоб посилити їх захист від Дельта-варіанту.

Також третє щеплення угорський уряд рекомендує тим, хто був щеплений вакцинами, які містять деактивований вірус, наприклад, вакциною Sinopharm. Вона завдяки своїй дії забезпечує захист на більш короткий період часу.

Які вакцини використовуватимуть

Тип вакцини, яка буде використовуватись для третьої вакцинації, визначається на місці лікарем, враховуючи рекомендації фахівця. Відповідно до професійних рекомендацій, тим, хто отримав векторну вакцину в перші два щеплення (AstraZeneca, Janssen та Sputnik V), найкращою для третього щеплення є вакцина, що містить неактивний вірус (Sinopharm) або вакцина мРНК (Pfizer, Moderna), і навпаки.

Вважається, що сильніша імунна відповідь очікується, коли в якості бустерної дози вводиться вакцина з іншим механізмом дії.

 

InfoPost.Media за матеріалами угорських ЗМІ

Фото: hungarytoday.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі