14 Червня, 2022

Угорський форинт по відношенню до євро впав до рекордно низького рівня

Угорський форинт по відношенню до євро впав до рекордно низького рівня

Угорський форинт продовжує слабшати і впав до рекордно низького рівня щодо євро. Не в останню чергу негативним фактором падіння угорської валюти є суперечки уряду Угорщини з ЄС.

У понеділок форинт ослаб ще на 0,4% до 399,83 форинтів за євро. З початку російського вторгнення в Україну наприкінці лютого форинт втратив понад 9% щодо євро.

угорський форинт

Падіння угорської валюти прискорилося минулого тижня після того, як один із членів монетарного комітету Угорського центрального банку повідомив, що центробанк не хоче занадто агресивно посилювати монетарну політику. Така заява прозвучала після того, коли виявилося, що інфляція в Угорщині вперше за 21 рік перевищила 10%.

На форинт також негативно впливає той факт, що Будапешт не має доступу до грошей з фонду відновлення ЄС. Щоправда, цього місяця Міністерство фінансів Угорщини оголосило, що переговори з Брюсселем щодо отримання 7,2 млрд євро знаходяться на завершальній стадії. Це дивно, бо Європейська комісія, яка вже схвалила плани відновлення для всіх країн-членів, крім Угорщини, не дала сигналу, що готується негайно виділити гроші для Будапешта.

Нагадаємо, що різкий обвал форинта стався після початку нападу Росії на Україну.

При цьому, вже тоді влада Угорщини переконувала, що падіння форинта сталося через санкції Брюсселю щодо Росії.

“Європейські та американські санкції, запроваджені після початку війни в Україні, викликають надзвичайну невизначеність у європейській економіці. Ці санкції також викликають серйозні труднощі для угорської економіки, тому форинт також є однією з жертв санкцій у Брюсселі”, – заявив тоді міністр закордонних справ Петер Сійярто, пригрозивши, що Угорщина категорично проти санкцій.

На додачу до знецінення національної валюти споживчі ціни в Угорщині в березні зросли на 8,5 відсотка. Аналогічний ріст цін в Угорщині спостерігався влітку 2007 року, однак зараз темпи перевищили очікування. Однак у актуальному інтерв’ю угорський прем’єр Віктор Орбан звинуватив у ситуації… мільярдера Джорджа Сороса.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі