08 Квітня, 2022

В Угорщині ростуть ціни на продукти: інфляція побила 15-річний рекорд

В Угорщині ростуть ціни на продукти: інфляція побила 15-річний рекорд

Споживчі ціни в Угорщині в березні зросли на 8,5 відсотка. Аналогічний ріст цін в Угорщині спостерігався влітку 2007 року, однак зараз темпи перевищили очікування. Так, у лютому 2022 року інфляція становила вже 8,3%. 

Окрім росту цін на паливо та підвищення акцизного збору на тютюнові вироби, ціновий тиск посилився майже в усіх сферах, йдеться даних Центрального статистичного управління Угорщини.

Bosnyak Teri Piac 22

За повідомленням аналітиків, якщо державне стримування цін, дія якого у травні, не продовжать, то вже влітку інфляція може становити більше 10 відсотків.

Економіст Дьордь Раско розповідає, що такого росту цін на продукти харчування в Угорщині не було за останні п’ятдесят років.

Дані статистики показують, що ціни на продукти харчування зросли в середньому на 13 відсотків за один рік. Підвищення цін на деякі основні продукти:

  • маргарин – 33,6%
  • хліб – 27,9%
  • сир – 21,8%
  • м’ясо птиці – 21,4%
  • випічка – 18,7%
  • молочні продукти – 18,2%.

Ціни на сезонні продукти харчування (картопля, свіжі овочі, свіжі домашні та привозні фрукти разом узяті) зросли на 17,9 відсотка.


Зростання споживчих цін підтвердив і Угорський національний банк (Magyar Nemzeti Bank). За його повідомленням ,щомісячне зростання інфляції частово компенсувалось зниженням цін на пальне. Порівняно з лютим базова інфляція у березні зросла на 1% через зростання цін на всі три групи товарів – оброблені продукти харчування, промислові товари та послуги.

Ціни на промислові товари в Угорщині зросли втричі порівняно з попередніми роками, а зростання цін на продукти харчування було також у два-три рази вищим, ніж у березні минулих років.

Нагадаємо, на початку березня угорська валюта продемонструвала різке знецінення у 2% на тлі вторгнення Росії в Україну, досягнувши нового історичного мінімуму та перетнувши позначку в 400 форинтів за євро.

 

InfoPost.Media

Фото: nlc.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі