fbpx
08 Березня, 2022

Угорський форинт впав до історичного мінімуму. Уряд Орбана звинувачує Брюссель

Угорський форинт впав до історичного мінімуму. Уряд Орбана звинувачує Брюссель

Угорська валюта продемонструвала різке знецінення у 2% на тлі вторгнення Росії в Україну, досягнувши нового історичного мінімуму та перетнувши позначку в 400 форинтів за євро.

По відношенню до долара форинт послабився ще більше, на 2,3% до 362,5 форинтів за долар, пише Index.

Forint Euro 400 Hungary 1030x687

Форинт став жертвою санкцій Брюсселя – заявили в уряді Угорщини.

“Угорська валюта стала жертвою санкцій Брюсселя, які завдали значної шкоди угорській економіці”, – заявив у понеділок міністр фінансів Угорщини Мігай Варга. – “Обдумування рішення про розширення санкцій (проти Росії) на енергетичний сектор становить найбільшу небезпеку для форинта і для угорського народу”.

За його словами, ті, хто виступає за продовження санкцій, хочуть, щоб угорці заплатили високу ціну за війну в Україні.

“Європейські та американські санкції, запроваджені після початку війни в Україні, викликають надзвичайну невизначеність у європейській економіці. Ці санкції також викликають серйозні труднощі для угорської економіки, тому форинт також є однією з жертв санкцій у Брюсселі”, – заявив міністр закордонних справ Петер Сійярто. – “Угорський уряд не підтримає такий крок на жодному міжнародному форумі”.

Він додав, що однією з найбільших загроз для угорської економіки зараз будуть нові санкції, що впливають на енергетичний сектор.

Зазначимо, що востаннє форинт так різко втратив позиції до світових валют під час фінансової кризи у 2008 році. Тоді за одну ніч курс євро зріс одразу на 18 форинтів (15 жовтня 2008 р.).

Економісти зазначають, що нині капітал масово витікає з інвестиційних та біржових фондів Центральної та Східної Європи. Менеджери фондів не можуть продавати російські активи, тому вони позбулися угорських активів. Частково це також стало причиною ослаблення угорського форинта, що, очевидно, підвищить інфляцію в Угорщині.

Оскільки Національний банк Угорщини вважає підвищення процентних ставок найсильнішою зброєю проти ослаблення угорської валюти, наступні заходи планують запровадити вже на цьому тижні.

Чого очікувати пересічним угорцям? Наразі невідомо у який бік будуть рухатимуться ціни в Угорщині через ослаблення форинта. Але цілком ймовірно, що ціни на продукти харчування, імпортовані з-за кордону, можуть різко зрости. Інша імпортна продукція також буде коштувати значно дорожче, відповідно зростатиме і ПДВ.

“У будь-якому разі слід готуватися до подальшої інфляції”, – зазначають угорські аналітики.

Нагадаємо, раніше угорський прем’єр Віктор Орбан розкритикував інертність ЄС та санкції проти Росії, назвавши їх “палкою з двома кінцями”.  А глава угорського МЗС Петер Сійярто зазначив, що Угорщина дотримуватиметься своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення атомної електростанції Пакш спільно з росіянами.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі