fbpx
23 Березня, 2022

Угорщина надасть закарпатському Берегово чергову допомогу – на безперебійне водопостачання

Угорщина надасть закарпатському Берегово чергову допомогу – на безперебійне водопостачання

Уряд Угорщини вирішив виділити закарпатському місту Берегово (угорською Beregszász) 66 мільйонів форинтів (177 тисяч євро), щоб допомогти місту підтримувати безперебійне водопостачання.

Про це повідомив у вівторок міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Facebook.

“Українці змушені залишати свої домівки через потужні бомбардування та облогу міст, що призводить до збільшення кількості внутрішніх біженців, які шукають притулку на Західній Україні”, – зазначив угорський міністр. – “Багато з них зараз перебуває на Закарпатті (угор. Kárpátalja) і область потребує допомоги, щоб вони могли всіх їх вмістити”, – додав він.

Сійярто, Баб'як, Берегово

За словами Сійярто, мер Берегова Золтан Бабяк звернувся до Угорщини за допомогою для забезпечення водопостачання міста.

“Відповідно до його прохання, уряд надасть 66 мільйонів форинтів, щоб у найближчі місяці в них було достатньо чистої води та щоб у найближчий період підтримувати безпечну роботу водоканалу”, – написав Сійярто.

Міністр додав, що уряд Угорщини вирішив не надсилати в Україну зброю. Однак Угорщина надає всю можливу гуманітарну допомогу, “щоб полегшити тягар людей, які опинилися у складній ситуації”.

Нагадаємо, що уряд Угорщини постійно виділяє кошти з бюджету для закарпатського міста Берегово та району. Там мешкає чисельна угорськомовна громада.

Зокрема, йшлося про майже 3 млн євро на реконструкцію та очищення каналу Верке.

Нещодавно Левенте Модьор, держсекретар Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини під час візиту на Закарпаття повідомив про наступний проєкт – реконструкцію Будинку культури (колишньої синагоги) у Берегові. Також Угорщина долучилася до будівництва першого сміттєпереробного заводу на Берегівщині.

 

InfoPost.Media

Фото: Szijjártó Péter / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі