fbpx
14 Січня, 2022

Угорщина виділить додатково майже 1,7 млн євро на реконструкцію каналу Верке на Закарпатті

Угорщина виділить додатково майже 1,7 млн євро на реконструкцію каналу Верке на Закарпатті

У постанові уряду Угорщини за підписом прем’єр-міністра Віктора Орбана від 20 грудня 2021 року йдеться про додаткове фінансування робіт з проведення реконструкції каналу Верке на Закарпатті.

Зокрема у постанові, що опублікована у офіційному урядовому віснику Magyar Közlöny йдеться про деякі зміни у минулих постановах. Так Міністерство фінансів Угорщини має забезпечити додаткове фінансування відновлювальних робіт на каналі Верке у сумі 592 840 900 форинтів (1 666 000 євро) у 2022 році.

верке орбан

Раніше, у 2021 році, за уточненням, сума виділених коштів склала 613 558 266 форинтів (1 724 000 євро).

“Магістральний канал (МК) Верке відіграє важливу роль у життєдіяльності міста Берегово, обводненні регіону та має вплив на якість води річки Тиса. Стан каналу забезпечує обводнення українських і угорських територій через МК Сипа, тому вирішення цієї проблеми має важливе значення з огляду транскордонного управління водними ресурсами.

Для вирішення проблеми відновлення пропускної здатності каналів та забезпечення подачі води на Берегівську меліоративну систему з р. Боржава, у 2018 році Сторонами було розроблено спільну концепцію,
затверджену Уповноваженими Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах”, – йдеться на сайті Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса.

Відповідно, уряд Угорщини передбачив виділення фінансування для окремих водогосподарських робіт на українсько-угорських прикордонних водах. Частиною його є реабілітація закарпатської ділянки магістрального каналу Верке та підготовка програми реконструкції каналу.

Слід зазначити, що у бюлетені за 31 березня 2021 року в офіційному урядовому віснику Угорщини йшлося про суму 389 768 986 форинтів (1 081 000 євро) на подолання екологічних проблем на Закарпатті, а саме на реконструкцію каналу Верке.

Канал Верке

Раніше держсекретар Міністерства закордонних справ Угорщини Левенте Модьор перебуваючи у Берегові заявив про рішення уряду країни виділити 3,5 млн євро на реабілітацію каналу Верке.

Проєкт розрахований на 2021-2022 роки і включав очистку від намулу, будівництво дамби на Боржаві. Також йдеться про прокладання каналізаційної мережі вздовж берега Верке.

Раніше ми ми склали список соціально-економічних питань та викликів, які вкрай актуальні для Берегова останні роки, потребують вирішення та значних ресурсів, яких у місцевому самоврядуванні нема. Вони можуть стати гарним шансом для держави Україна змінити свій імідж у очах і закарпатських угорців, і інших національних спільнот України. Так з’явились сім проєктів для Берегова, які змусили б угорську громаду повірити в Україну.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі