fbpx
25 Січня, 2022

Кошторис 7 мільйонів євро: Угорська компанія виграла тендер на будівництво полігону побутових відходів на Закарпатті

Кошторис 7 мільйонів євро: Угорська компанія виграла тендер на будівництво полігону побутових відходів на Закарпатті

Компанія з угорського міста Мішкольц виграла тендер на будівництво сміттєзвалища (полігону побутових відходів) на Закарпатті. Конкурс проводився агенцією регіонального розвитку та управління навколишнім середовищем області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина).

Таким чином MENTO Környezetultúra Kft. буде виконувати будівельні роботи, пов’язані з будівництвом полігону поблизу сміттєпереробного заводу в селі Яноші у Берегівському районі. Про це повідомляє szabolcsihir.hu.

Tn4 Hulladeklerako

Кошторис робіт складає 7,059 млн євро. Сюди входить виконання геодезичних робіт, робіт з демонтажу, земляних робіт, транспортування будівельних та інших відходів, електромонтажних робіт тощо.

Також свої заявки на конкурс подавали інші компанії – серед них угорські KELET-ÚT Építőipari, Beruházó та Szállítmányozó Kft. А також ТОВ “Берег Вертикал” (Берегово).

Нагадаємо, що у Яношах побудували сміттєпереробний завод, який після пробного запуску більше не працював жодного дня. Як з’ясувалося поруч не облаштували полігон для захоронення відходів.

Будівництво сміттєпереробного заводу в селі Яноші на Берегівщині розпочали ще у 2012 році на кошти Євросоюзу – загальний бюджет складав 973 тисячі 523 євро.

У 2020 році тодішній голова Закарпатської ОДА Олексій Петров обіцяв запуск сміттєсортувального заводу вже до кінця року.

Нагадаємо, раніше ми писали про 7 проектів для закарпатського Берегова, які допомогли б налагодити співпрацю України та Угорщини. Одним із них є рекультивація міського сміттєзвалища та запуск сміттєсортувального заводу.

Для розуміння контексту проблеми, варто ознайомитись із дослідженням, чому проблема сміття, яке Тисою пливе з України в Угорщину, повинно об’єнувати, а не сварити країни-сусіди. Його провела команда Varosh спільно з провідним угорським видання Telex у рамках спільного розслідування за підтримки IJ4EU (Investigative Journalism for Europe).

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі