fbpx
19 Лютого, 2022

У закарпатському Берегові презентували проєкт масштабної реконструкції синагоги за допомоги Угорщини

У закарпатському Берегові презентували проєкт масштабної реконструкції синагоги за допомоги Угорщини

У п’ятницю, 18 лютого, у Берегові відбулася презентація масштабного проєкту. Тут планують реконструювати будівлю колишньої Великої синагоги, яку за радянської влади (у 1960-х роках) перетворили на Будинок культури.

Реконструкцію будівлі погодилася підтримати Угорщина, передає hirado.hu. Про це повідомив Левенте Модьор, держсекретар Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини під час візиту на Закарпаття.

За його словами Угорщина та Україна спільно відремонтують колишню Велику синагогу, що розташована на одній з головних площ міста Берегово.

Левенте Модьор

Оголошуючи про початок реконструкції, Левенте Модьор підкреслив, що сьогодні настав історичний момент, в який мало хто вірив. За його словами, бетонний саркофаг, в якому перебувала імпозантна будівля, збудована наприкінці 19-го століття, назавжди зникне. А колишній Великій синагозі повернуть первозданний фасад.

“Ми, народи, які мають спільну долю і спільно живуть в Центральній та Східній Європі – угорці, українці, євреї та інші, – щодня намагаємося повернути ту самобутність і культуру, яких нас намагалися позбавити у ХХ-му столітті”, – зазначив Левенте Модьор у своєму виступі.

Будівельні роботи розпочнуться у 2023 році за ініціативи Товариства угорської культури Закарпаття (KMKС) та Берегівської міської ради за фінансування уряду Угорщини та підтримки Закарпатської ОДА.

Що зміниться в будівлі синагоги

За планами оновлений заклад культури з оновленим фасадом та органічно пов’язаним з нею новою прибудовою, відкриється наприкінці 2024 року.

За інформацією Закарпатської ОДА, під час реконструкції тут створять театральну залу для проведення найрізноманітніших культурних заходів. Її обладнають сучасною технікою.

Крім цього, добудують нове крило, де розташуються місця публічного простору та службові театральні приміщення. Дві частини будуть з’єднані скляним атріумом – “так поруч співіснуватимуть традиції й модерність”.

Говорячи про поточну політичну ситуацію, Левенте Мадяр заявив, що “провідні світові держави знову ставляться до нашого регіону як до політичного майданчика”. За його словами нинішня презентація у Берегові – це своєрідний сигнал великим державам як слід вирішувати конфліктні ситуації мирно, спільно будувати, а не руйнувати.

У свою чергу голова Закарпатської ОДА Віктор Микита подякував Угорщині за надзвичайно важливу підтримку, яку Угорщина надає Україні в нинішній непростий період. За його словами новий культурний центр підвищить туристичну привабливість району. Тому керівництво округу цінує партнерську допомогу з угорської сторони та підтримує з Угорщиною постійний діалог.

Цього ж дня Левенте Модьор відвідав Угорський дім Мігая Мункачі в Мукачеві, культурний центр, створений у червні 2021 року за підтримки уряду Угорщини.

Також держсекретар Угорщини повідомив, що Угорщина надасть 3 мільйони євро, необхідні для завершення першого закарпатського сміттєпереробного заводу поблизу села Яноші на Берегівщині.

 

InfoPost.Media

Фото: Закарпатська ОДА


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі