fbpx
28 Грудня, 2021

У словацькому Кошице люди зібрали допомогу для мешканців Маріуполя

У словацькому Кошице люди зібрали допомогу для мешканців Маріуполя

Понад 200 кілограмів одягу, взуття та кухонного приладдя зібрали мешканці одного з житлових районів Кошице для постраждалих від війни в українському Маріуполі.

Про це повідомила представниця громади Івана Падова, пише sme.sk.

Kosice Zbor

Усі зібрані речі – літній та зимовий одяг, дитяче взуття, побутова техніка тощо, підуть на облаштування громадської їдальні для безпритульних та внутрішньо переміщених осіб із окупованих районів Донецької та Луганської областей, зокрема в Маріуполі.

За допомогою до самоврядування м. Кошице звернулося Посольство Словацької Республіки в Україні. Свою допомогу запропонувала єпархія св. Петра Могили Української православної церкви.

Муніципалітет Кошице продовжує також інші благодійні проєкти. Зокрема виручені кошти були спрямовані на допомогу для безпритульних людей, а також на притулки для тварин.

Українці, які живуть в Кошице, активно беруть участь у благодійних проектах. Так, зокрема, місцевий Ротарі-клуб, до якого входить підприємець із Закарпаття Андрій Баганич, взяв під свою опіку четвірню, народжену у 2005 році. Опікуватися дітками ротарійці пообіцяли до досягнення ними 16-річного віку. Цього року ротарійці теж придбали необхідні речі на суму 1000 євро для родини, у якій передчасно з’явилась четвірня.

Наприкінці жовтня у костьолах 1527 парафій Словаччини під час Місійної неділі зібрали близько 645 тис. євро. Кошти мали передати до Ватикану на підтримку місіонерської діяльності Папи Франциска. Окрім первинної допомоги за рахунок цих коштів фінансуються душпастирські та соціальні проекти, будівництво церков, лікарень та шкіл, навчання нових священиків у Кенії.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі