fbpx
22 Квітня, 2022

У Словаччині бум інвестицій у відновлювану енергетику через високі ціни на російські енергоносії

У Словаччині бум інвестицій у відновлювану енергетику через високі ціни на російські енергоносії

Високі ціни на енергоносії та погана перспектива на їх поставки в майбутньому спричинили бум відновлюваної енергетики у Словаччині. Місцеві приватні компанії намагаються знизити свою залежність від російського газу.

Кілька компаній вже оголосили про інвестиції у сонячну енергетику, повідомляє Denník N.

відновлювана енергетика в Словаччині

До переліку тих, хто прагне до енергонезалежності входять як малі та середні енергоємні фабрики, такі як Chemosvit Svit – виробник текстильних волокон, так і більші підприємства. Серед найбільших – сонячний парк, вартістю 30 мільйонів євро, поблизу південного словацького міста Штурово. Парк за планом має виробляти 30 мегават на день, чого вистачило б на потреби кількох заводів.

Однак сонячна енергія викликає все більший інтерес не тільки для компаній, але й для домогосподарств, каже директор Словацької асоціації фотоелектричної промисловості Ян Караба (Ján Karaba). Він додає, що це явище почалося ще до російського вторгнення в Україну.

Електрика від невеликих сонячних установок коштує близько 100 євро за мегават-годину, а більші установки ще ефективніші. Для порівняння, електроенергія з більш звичайних джерел коштує приблизно 170-180 євро.

Караба визнає, що з осені ціни на фотоелектричні панелі також зросли приблизно на 20-30%, але це зростання все одно менше, ніж загальне зростання цін на електроенергію.

Держава планує відшкодовувати вкладення у “зелену” енегретику

За словами генерального директора компанії Chemosvit  Ярослава Мерварта (Jaroslav Mervart), зараз компанії готові інвестувати в зелені джерела електроенергії, але очікують допомоги від держави.

У Мінекономіки Словаччини підтвердили, що вже готують деякі кроки, які мають покрити частину витрат. Перший має бути готовий до кінця квітня.

Жолт Біндікс (Zsolt Bindics), співінвестор парку в Штурово, вказує на те, що Угорщина інвестує більше в зелені електростанції, ніж Словаччина. Він додав, що уряд Словаччини не надає достатньо інформації про те, коли і в якому обсязі він випустить додаткові потужності для підприємців.

Варто додати, що з-поміж країн-членів ЄС Словаччина чи не найбільше залежить і від російської нафти та газу. Тому поки інші європейські країни роблять конкретні кроки щодо альтернативних поставок, Словаччина все ще вагається. Однак тепер уряд знову розглядає можливість відновити раніше відхилений план видобутку урану поблизу місто Кошице.

Також  у Кошицькому краї до 2026 року планують запустити проект з використання енергії найбільших у Центральній Європі термальних джерел. Для цього використають свердловин поблизу села Свініца. Потенціал їх залишався невикористаним останні 25 років.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі