fbpx
06 Квітня, 2022

Словаччина розглядає можливість видобутку урану поблизу Кошице

Словаччина розглядає можливість видобутку урану поблизу Кошице

Кризова ситуація з енергоносіями, яка виникла на європейських ринках після російської агресії проти України, вплинула і на Словаччину. Тепер уряд знову розглядає можливість відновити раніше відхилений план видобутку урану поблизу місто Кошице.

Про це під час телевізійної дискусії сказав міністр економіки Річард Сулік. Він згадав про вітчизняне родовище урану, коли йшлося на тему енергонезалежності від російських джерел, пише SME.

уран

Слід зазначити, що Словаччина на 100 відсотків залежить від імпорту російського ядерного палива для власних атомних електростанцій. Наразі держава забезпечена ядерним паливом до наступного року.

Міністр заявив, що Словаччина співпрацює з групою країн для отримання ядерного палива з інших джерел. Він також назвав вітчизняне родовище урану як одну з альтернатив російському паливу.

Розвідка урану велася в лісовому масиві в місцевості Чермель – Ягодна в 2005–2015 роках. Також розглядалося питання про промисловий видобуток.

У 2005 році компанія Ludovika Energy отримала дозвіл на розвідку урану в рекреаційній зоні Ягодна, і за десять років її інвестиції мали скласти понад 22 мільйони євро.

Тоді частина жителів Кошиць відреагували на можливість видобутку урану протестами. Деякі з них відбувалися безпосередньо в муніципалітеті Кошице.

У 2018 році Верховний суд Словацької Республіки остаточно вирішив не продовжувати термін дії геологічних досліджень урану поблизу Кошице.

Утім Ludovika Energy все ще намагається отримати дозвіл на геологорозвідку корисних копалин в рекреаційній зоні поблизу міста.

Видобуток урану та радіоактивних копалин у Словаччині заборонений. Він можливий лише за умови проведення референдуму для жителів відповідних муніципалітетів.

Варто додати, що з-поміж країн-членів ЄС Словаччина чи не найбільше залежить і від російської нафти та газу. Тому поки інші європейські країни роблять конкретні кроки щодо альтернативних поставок, Словаччина все ще вагається.

 

InfoPost.Media

Фото: SME


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі