01 Листопада, 2021

У Словаччині Кошице за кілька років планують опалювати водою з геотермальних джерел

У Словаччині Кошице за кілька років планують опалювати водою з геотермальних джерел

Район Кошице може отримати додаткове джерело енергії для опалення. Тут до 2026 року планують запустити проект з використання енергії найбільших у Центральній Європі термальних джерел. Для цього використають свердловин поблизу села Свініца. Потенціал їх залишався невикористаним останні 25 років.

Старт проекту з подачі гарячої води від геотермалів до Кошицької теплостанції (TEKO) поклав меморандум про співпрацю між газовими компаніями, містом Кошице та Мінекономіки Словацької республіки.

1111

Відповідно до нього TEKO буде постачати споживачам до 20 відсотків тепла виключно з відновлюваних джерел енергії. Паралельно поступово припинятиметься його виробництво з кам’яного вугілля. Орієнтовна вартість модифікації геотермального джерела з температурою води 135 градусів Цельсія та будівництва 20-кілометрового трубопроводу гарячої води становить близько 50 мільйонів євро.

Підрядна організація “SPP Infrastructure”, яка займатиметься реалізацією проекту, зобов’язалась також пробурити ще три свердловини для збільшення потужності.

Мер Кошице Ярослав Полачек (Jaroslav Polaček) зазначив, що інвестори вже зробили величезний крок до того, щоб зробити Кошице більш екологічно чистим містом. Як приклад – значне скорочення викидів від спалювання вугілля.

“Я вірю, що з 2026 року ми зможемо опалювати Кошице геотермальною енергією з району Дюркова, що також позитивно вплине на ціни на тепло в нашій країні. Водночас, на думку експертів, це зробить привабливішою всю систему централізованого теплопостачання, яка стане ще економічно та екологічно ефективнішою, ніж раніше», – сказав Полачек.

Крім того у районі сіл Дюрков та Свініца вже відвели ділянки для аквапарку, рибників, гольфу та іншого промислового використання геотермалів, зокрема для опалення теплиць.

Варто додати, що про проект говорять вже понад 20 років. Три розвідувальні свердловини вже завершені, але планується доповнити їх ще трьома. Їх продуктивність оцінюється в 300 мегават. Вода з глибини більше трьох кілометрів досягає приблизно 135 градусів Цельсія в гирлі.

Нагадаємо, раніше Кошицький самоврядний край (КСК) прийняв рішення викупити у приватної компанії площу колишнього курорту Собранецькі Лазні (Sobranecké kúpele). Той не використовувався з 2004 року. Вартість, в яку оцінили нерухомість, становить 769 тисяч євро.

 

InfoPost.Media за матеріалами cas.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі