31 Березня, 2022

У Румунії на смітнику знайшли заповнені листи для голосування закордонних угорців – ФОТО, ВІДЕО

У Румунії на смітнику знайшли заповнені листи для голосування закордонних угорців – ФОТО, ВІДЕО

На сміттєзвалищі поблизу міста Тиргу-Муреш (Târgu Mureş) у румунській Трансільванії знайшли цілий мішок викинутих і частково спалених угорських виборчих бюлетенів.

Біля шосе, що з’єднує Тиргу-Муреш із селом Джедд (Jedd), у мішках знайшли бюлетені для голосування на виборах у Угорщині. Їх виявили серед купи будівельного сміття на порожній земельній ділянці, яка до цього часу використовувалася як незаконне сміттєзвалище.

Про знахідку журналіста місцевого порталу punctul.ro/pontmaros Крістіана Теодорескута (Cristian Teodorescut) по телефону повідомив анонім. Він також надіслав йому кілька фотографій. Вже на місці події журналіст зробив відеозапис.

Серія знімків показує, що це вже заповнені бюлетені, а на деяких також видно, за кого голосували ті, чиї конверти були на смітниках. На одному з виборчих бюлетенів позначкою “Х”, відмічена комірка опозиційної коаліції, а на іншому – партія “Mi Hazánk Mozgalom”.

Журналіст повідомив про випадок місцеве відділення поліції. Наразі коментарів від румунської поліції з приводу інциденту не було.

Нагадаємо, понад 190 тисяч громадян Угорщини, які проживають в Румунії, мали отримати пакет виборчих бюлетенів для участі у виборах до парламенту Угорщини 3 квітня. За результатами опитування, проведеного інститутом “Bálványos Intézet” та “Transylvania Inquiry” у листопаді минулого року, 83% з них віддали б свої голоси за “Фідес”. Однак  дослідження центру 21 Kutatóközpont, проведене у середині лютого 2022 року показало, що лише 12% угорських емігрантів підтримують Fidesz-KDNP і натомість близько 43% – список об’єднаної опозиції.

 

InfoPost.Media

Фото: punctul.ro


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі