fbpx
23 Лютого, 2022

Понад 190 тисяч угорців Румунії візьмуть участь у парламентських виборах в Угорщині

Понад 190 тисяч угорців Румунії візьмуть участь у парламентських виборах в Угорщині

Понад 190 тисяч громадян Угорщини, які проживають в Румунії, отримають пакет виборчих бюлетенів для участі у виборах до парламенту Угорщини 3 квітня.

Про це з посиланням на президента Національної виборчої комісії (NVI) Аттілу Надь пише видання HVG. Свою заяву той зробив на прес-конференції в Генеральному консульстві Угорщини в місті Клуж-Напока.

угорці Румунії

Президент NVI також звернув увагу на те, що ті, хто набув угорське громадянство, не отримав автоматично й виборче право. Для участі у парламентських виборах Угорщини таким громадянам слід зареєструвалися до 9 березня в списку виборців на сайті valasztas.hu.

Аттіла Надь зауважив, що виборцям важливо повідомити про зміну адреси, зміну прізвища у шлюбі. Також потрібно виключити зі списку виборців тих, хто помер.

Угорці, які мають угорське громадянство, але не мають постійної адреси проживання в Угорщині (тобто переважно закордонні угорці) також можуть проголосувати за партійні списки поштою.

Скільки закордонних угорців на Закарпатті братимуть у парламентських виборах в Угорщині наразі офіційно не повідомляється.

Нагадаємо, в середині лютого Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час поїздки до Трансильванії закликав угорців в Румунії брати участь у парламентських виборах Угорщини і говорив про єдність Угорщини “всупереч імперській волі”.

За попередньою статистикою, опублікованою у листопаді минулого року, угорці Трансільванії не дуже цікавляться угорською політикою. Однак значна частина з них брали б участь у виборах, і переважна більшість проголосувала б за партію Віктора Орбана.

Так, за даними дослідників, 42% угорців у Трансільванії, які також мають угорське громадянство, проголосували б на парламентських виборах в Угорщині. При чому, 83% з них віддали б свої голоси за “Фідес”. Друга за популярністю партія — “Йоббік”, яку підтримують, однак, лише 4% респондентів.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі