fbpx
29 Січня, 2022

У Будапешті обговорили проєкти, які втілюють на Закарпатті за підтримки уряду Угорщини

У Будапешті обговорили проєкти, які втілюють на Закарпатті за підтримки уряду Угорщини

27 січня у Будапешті відбулась зустріч віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна з головою Закарпатської обласної ради Володимиром Чубірком. Чиновники обговорили втілення програм на Закарпатті за підтримки уряду Угорщини.

Про це повідомив офіційний сайт Християнсько-демократичної народної партії (KDNP), головою якої є Жолт Шем’єн.

жолт1

Пресслужба Закарпатської обласної ради повідомила, що зустріч відбулася в рамках робочого візиту, який організували за сприяння Генерального Консульства Угорщини в Ужгороді.

Володимир Чубірко подякував уряду Угорщини за допомогу у вакцинації закарпатців, підтримку спільних проєктів та обговорив ряд питань українсько-угорської співпраці.

Під час зустрічі йшлося зокрема про інфраструктурні питання. Серед них завершення реконструкції міжнародного автомобільного пункту пропуску “Лужанка – Берегшурань”, реконструкція мосту через річку Тиса на КПП “Чоп – Загонь”, відкриття нових автомобільних КПП на українсько-угорському кордоні (“Нодьгодош – Велика Паладь” та “Дийда – Берегдароц”) та будівництво об’їзної дороги навколо міста Берегово.

Окремо зупинилися на реалізації проєкту, який передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів та сміттєсортувального заводу в селі Яноші Берегівського району.

“Для цього під керівництвом ЄОТС ТИСА (Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА) на Закарпатті буде створено комунальне товариство, яке опікуватиметься діяльністю заводу”, – повідомляє пресслужба Закарпатської облради.

Як повідомляв Іnfopost.media, саме угорська компанія виграла тендер на будівництво полігону побутових відходів на Закарпатті.

Жолт Шем’єн про україно-угорські відносини

Віце-прем’єр Угорщини висловив підтримку Україні та пообіцяв сприяти реалізації згаданих проєктів. Жолт Шем’єн також цікавився ситуацією на Сході України та розповів про функціонування української громади в Угорщині.

“Угорщина завжди підтримувала незалежність України і першою визнала її як самостійну державу. Угорщина доклала і значних зусиль для отримання Україною безвізу. Ми й надалі готові підтримувати вашу державу і Закарпаття у тому числі. Переконаний, що ця зустріч допоможе зміцнити наші відносини”, – цитує пресслужба Закарпатської облради слова Жолта Шем’єна.

Нагадаємо, що у інтерв’ю виданню Magyar Nemzet за 26 січня 2022 року міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто поставив під сумнів угорську підтримку України у конфлікті з Росією.

“Я і наша делегація хочемо, щоб співпраця у галузі інфраструктури, екології та культури нашої області з Угорщиною надихала керівництво країни на покращення міждержавних зв’язків. І у нас для цього є вагомі аргументи. Адже ряд угорських партнерів, у тому числі й Уряд Угорщини допомагають нам не на словах, а на ділі рухатися до спільноти Європейського Союзу. Зі свого боку, як голова обласної ради обіцяю всіма можливими законними шляхами сприяти нашій дружбі у прикордонних регіонах, яка побудована на традиційних культурних родинних та дружніх зв’язках”, – наголосив Володимир Чубірко.

Нагадаємо, раніше ми писали про 7 проектів для закарпатського Берегова, які допомогли б налагодити співпрацю України та Угорщини. Одним із них є рекультивація міського сміттєзвалища та запуск сміттєсортувального заводу.

 

InfoPost.Media

Фото: kdnp.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі