Про те, як пандемія коронавірусу вплинула на туризм у Кошицькому краї розповів голова Кошицького самоврядного регіону Растіслав Трнка на Днях України в Кошице.
Цифри доволі сумні – протягом минулого року туристів у Кошицькому краї стало на 40% менше внутрішніх (словацьких) туристів і аж на 70% менше туристів з-за кордону, ніж рік перед тим.
Це був найгірший рік у плані туризму за останні 20 років, – констатував Растіслав Трнка.
При цьому, кількість туристів з Росії, США та Великобританії впала у порівнянні з 2019 роком на понад 80%.
Найбільша кількість туристів у Кошицькому краї все ще припадає на сусідні країни – Чехію, Угорщину, Польщу, Україну, але й тут відчувається суттєве падіння.
Що стосується України, то якщо ще в 2019 році до Кошицького краю приїхало відпочивати 13613 туристів, то в 2020 році таких було всього 3148, що на 77% менше.
Пряма мова
«Ми чітко розуміли, що в умовах пандемії повинні переорієнтовувати туризм на внутрішнього споживача. Окрім того, ми зрозуміли, що повинні надавати більше інформації про наш туристичний потенціал саме для туристів з сусідніх країн. Ну і по-третє, потрібно було більше уваги надавати не туристичним місцям масового відпочинку, а місцям автентичним, можливістю бути в тишині та спокої», – сказав Трнка.
Саме тому в Кошицькому краї було розроблено окремі програми розвитку туризму в умовах пандемії. Зокрема, програма Розвитку екотуризму.
Програма «Край світу» стала маркетинговим продуктом з надання туристам так званого «вільного простору».
Окрім того, тут було подано проект на отримання європейського гранту для прикордонних регіонів Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та України. Суть в тому, щоб реалізувати 52 невеликі проекти, які будуть подані партнерами, і всі ці проекти повинні акцентуватися на місцевих особливостях – народній творчості, гастрономії, ремеслі. Потім готові проекти будуть подані туристичним агентствам для того, щоб створити нові туристичні маршрути.
Український контекст
Також Кошицький край є ініціатором проекту покращення дорожньої інфраструктури на прикордонні з Україною. Проект багатогранний і він включає в собі, до прикладу, будівництво велодоріжки з Міхаловце до українського кордону. І навіть фінансування технічних умов добудови автобану D1 до кордону з Угорщиною.
Петро Гойс, спеціально для Infopost.Media
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.