fbpx
29 Листопада, 2021

Словаки через карантин вимушені їздити на закупи до угорських супермаркетів

Словаки через карантин вимушені їздити на закупи до угорських супермаркетів

Через карантинні обмеження в країні словаки почали їздити “на закупи” до сусідніх угорських міст. Оскільки у Словаччині закриті ресторани та магазини (крім тих, які продають товари першої необхідності), то жителі прикордонних міст виїжджають до Угорщини, де можна вільно пересуватись за наявності медичної маски.

Жителі угорського містечка Дьєр (Győr) на кордоні зі Словаччиною почали все частіше зустрічати словаків у своїх супермаркетах, пише Telex.

“Я вже чую набагато більше словацького діалекту, ніж два тижні тому – тому що я можу відрізнити угорськомовних словаків від угорців”, – розповіла працівниця дьєрського торгового центру Árkád Зіта Мелег (Meleg Zita).

Gyor

Продавчиня додала, що на державне словацьке свято 17 листопада в Árkád було повно словаків. Підприємці, знайомі з ситуацією за кордоном та постійно зростаючою епідемією Covid-19, підготувалися до карантину. За словами продавчині, 50% їхніх клієнтів приїдуть зі Словаччини протягом двох тижнів.

За словами журналістів, на стоянках перед угорськими супермаркетами кожна шоста-сьома машина – зі Словаччини. Це нагадало жителям Дьєра ситуацію 12-річної давності, коли у Словаччині ввели євро, а угорський форинт знаходився у спаді.

Варто нагадати, що у Словаччині уряд прийняв рішення про введення двотижневого локдауну, а до цього в країні відмінили традиційні різдвяні ярмарки.

Крім того в останні дні все більше країн Європи почали виявляти новий штам коронавірусу під назвою “Омікрон”. Його наразі вважають потенційно найбільш заразним, оскільки він містить вдвічі більше мутацій, ніж попередній штам “Дельта”.

 

InfoPost.Media

Фото: Spar


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі